Szokująca przegrana Kamiennej

Piłkarski sezon na półmetku

Za nami ostatnie ligowe kolejki rundy jesiennej piłkarskich rozgrywek. W Starachowicach czują niedosyt po remisie z Zenitem Chmielnik, a w Brodach wszyscy są zszokowani. Niepokonana do tej pory Kamienna przegrała pierwszy mecz w sezonie, ulegając przedostatniej drużynie w tabeli! Na kolejne piłkarskie emocje w regionie musimy poczekać do wiosny.

IV liga

*Łysica Bodzentyn – Nida Pińczów 4:1 (2:0). Bramki dla Łysicy: Kołodziejski (1-karny), Michta (40), Kalista (81, 85).

Łysica: Ścisłowicz – Pawłowski, Kardas, Szymoniak, Kołodziejski, Dulęba (50. Garbacz), Ryba, Barucha, D. Kowalski (80. Kosmala), Michta (85. Czernikiewicz), Kalista. Trener: Janusz Cieślak.

Do ostatniego meczu w rundzie jesiennej Łysica przystąpiła osłabiona. Za czerwoną kartkę pauzował Dominik Chrzanowski, a dolegliwości żołądkowe wyeliminowały z gry Dariusza Andułę. Mimo to, podopieczni Janusza Cieślaka zaprezentowali znakomitą skuteczność. Zaaplikowali rywalom cztery gole i odnieśli przekonujące zwycięstwo.

Liga Okręgowa

*Star Starachowice – Zenit Chmielnik 1:1 (0:0). Bramka dla Staru: Drabik (85).

Star: Mateusz Poński - Hubert Ciepluch, Michał Sieroń, Mateusz Rafalski (63. Mariusz Jaros), Mikołaj Podzielny, Bartłomiej Drabik, Bartosz Sęga (73. Arkadiusz Zięba), Patryk Kosztowniak, Szymon Gryz, Mariusz Fabjański, Piotr Kiełek. Trener: Artur Anduła.

Po serii kilku udanych meczów, remis w spotkaniu z Zenitem Chmielnik należy uznać za małą niespodziankę. Atutem naszych piłkarzy była gra przed własną publicznością, a mało brakowało, by komplet punktów pojechał do Chmielnika. Pierwsza połowa nie była porywającym widowiskiem, a kiedy w 77. minucie goście wyszli na prowadzenie zrobiło się bardzo nerwowo. Punkt dla podopiecznych Artura Anduły uratował w 85. minucie Bartłomiej Drabik.

*Stal Kunów -- GKS Rudki 0:2

*Gród Ćmińsk - Kamienna Brody 1:0 (1:0)

Kamienna: Tomasz Dymanowski - Krzysztof Świątek, Paweł Sado (63. Hubert Czerpak), Piotr Jedlikowski, Mariusz Jagieła, Łukasz Gruszczyński, Szczepan Dziewięcki (57. Dawid Soboń), Karol Kostrzewa, Jakub Praga, Jakub Dąbrowski (57. Mateusz Gajewski), Kamil Wochniak. Trener: Marcin Wróbel.

Niewątpliwie dla piłkarzy Kamiennej runda jesienna jest niezwykle udana, ale przegrana w minioną sobotę z przedostatnią drużyną w tabeli, to spora rysa, bowiem była to pierwsza porażka brodowian w sezonie. Nie zmieniło to układu tabeli, bo piłkarze Marcina Wróbla i tak zostali mistrzami jesieni. Po ostatniej wysokiej wygranej z Granatem Skarżysko-Kamienna, chyba za bardzo się cieszyli, bo w Ćmińsku zagrali po prostu słabo

B klasa – grupa III

*Arka Pawłów – Ester Wojciechowice 0:1

Liga Okręgowa – grupa Radom

*Pilica Nowe Miasto nad Pilicą - Polonia Iłża 6:0 (3:0)

Polonia (skład wyjściowy): S. Ziomek - Romanowski, Kłos, Godzisz, Lasota - S. Kutera, Kania, Pora, Kopciał, M. Kutera – Maciąg.Trener: Adrian Sobczyński.

Polonia Iłża pierwszą część sezonu zakończyła w fatalnym stylu przegrywając na wyjeździe z Pilicą 0:6. Mecz przez całe 90 minut toczył się pod wyraźne dyktando gospodarzy.