Co się nie robi dla bezpieczeństwa mieszkańców

Brawo My!

Na okładce

Co się nie robi dla bezpieczeństwa mieszkańców

Brawo My!

 

Powiat starachowicki już po raz siódmy został zwycięzcą Nagrody "Koziołek", przyznawanej za działania profilaktyczne w ramach programu Bezpieczne Świętokrzyskie.

Specjalne wizytacje, weryfikacja i niezwykle szczegółowa analiza sprawozdań, ocena dodatkowych przedsięwzięć i własnych, często nowatorskich inicjatyw – to właśnie tak wyłoniono zwycięzcę jedynej takiej w skali kraju nagrody "KOZIOŁKA", za dawanie najlepszego przykładu i konkretne działania na rzecz walki z przestępczością i patologiami w ramach realizacji programu "Bezpieczne Świętokrzyskie". Bezdyskusyjnym wygranym został ponownie Powiat Starachowicki.

Podczas gali w Regionalnym Centrum Naukowo-Technologicznym w Podzamczu, starosta Dariusz Dąbrowski, odebrał siódmą już statuetkę. A wręczyli mu ją: wojewoda Agata Wojtyszek, marszałek Adam Jarubas i Komendant Świętokrzyskiej Policji insp. Artur Bednarek. Drugie miejsce zajęło Miasto Kielce a trzecie Powiat Buski.

Przyznanie I miejsca naszemu samorządowi, to efekt wielu przedsięwzięć profilaktycznych obejmujących obszar ruchu drogowego, bezpieczeństwa w miejscach publicznych, w sieci, w obrocie gospodarczym, wśród dzieci, młodzieży, ale także seniorów. Bo bezpieczeństwo, co podkreślano, nie miało i nie ma wieku. To, co wyróżnia nasz powiat, to duże zaangażowanie władz samorządowych, służb mundurowych i instytucji ze Stowarzyszeniem Bezpieczny Powiat Starachowicki czy Harcerską Grupą Ratowniczą Starachowice na czele, podejmujących wiele inicjatyw i z powodzeniem pozyskujących środki, o czym mówił na gali także starosta. Tym razem spektrum tych działań było o wiele większe. Obejmowało bowiem szersze grono mieszkańców, począwszy od przedszkolaków przez dzieci i młodzież w szkołach, a na seniorach skończywszy. Więcej było także obszarów, w których działali, co całościowo zapewniło nam sukces.

Oprócz prestiżu, jaki wiąże się z tą nagrodą, powiat dostał też czek w wysokości 15 tys. zł, który - już tradycyjnie - zostanie spożytkowany na działania związane z bezpieczeństwem.

(An)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ