PROW wesprze Wąchock

Ponad 200 tys. zł dofinansowania na remont ul. Błonie w Wąchocku dostanie gmina z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Pozwoli to na wykonanie blisko półkilometrowego odcinka, który zakończy tę inwestycję.

Wniosek złożony przez gminę znalazł się na 16. pozycji wśród 178 rozpatrywanych w tej transzy. Na wsparciu z PROW-u skorzysta tym razem blisko 120 projektów, w tym również ten dotyczący przebudowy ulicy Błonie w Wąchocku, co - jak przekonuje zastępca burmistrza Sebastian Staniszewski - poprawić ma komunikację oraz ułatwić dojazd do północnej części miasta z pominięciem przejazdu przez Rynek. Całość kosztować będzie 380 tys. zł brutto, jak poinformował nas S. Staniszewski. Dzięki wsparciu z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich gmina dostanie 247 710 zł. Będzie musiała jednak dołożyć 70 tys. zł.na wykonanie uzgadnianej przebudowy gazu.

- Planujemy ogłosić przetarg na początku wakacji - powiedział nam S. Staniszewski, dodając, że wykonanie nastąpić by miało do końca III kwartału br.

Mieszkańcy zyskają przebudowaną sieć gazową oraz nawierzchnię z kostki brukowej o szerokości od 2,5 do 3,5 m.

(An)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ