Szkolili się germaniści

W gościnnych murach gimnazjum

W numerze

Szkolili się germaniści

W gościnnych murach gimnazjum

 

Kolejne szkolenie z udziałem nauczycieli języka niemieckiego odbyło się 29 października br. w Gimnazjum nr 3 w Starachowicach

Organizatorem spotkania było Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego, które ma również oddział w Starachowicach. Kieruje nim od 2011 r. ucząca w "Trójce" Monika Dygas. Tym razem do dzielenia się swoją wiedzą zaproszona została Donata Wójcik - doktor filologii germańskiej z Uniwersytetu im. Jana Kochanowskiego w Kielcach. Poprowadziła ona warsztaty poświęcone kształtowaniu kompetencji interkulturowej. Forma szkolenia, wykorzystująca multimedialne nowinki, pozwoliła na lepsze zaangażowanie się uczestników, którzy swój zawód traktują jak pasję. Podejmują różne działania na rzecz promocji języka niemieckiego w Starachowicach, współpracując z wieloma ośrodkami nauczania w kraju i za granicą.

Nawiązanie kontaktu z kielecką uczelnią jest kolejną formą poszerzającą ofertę zajęć proponowanych zarówno uczniom, jak i nauczycielom, dla których ciągłe doskonalenie umiejętności stanowi dzisiaj priorytet. Dzięki kolejnym innowacjom pedagogicznym, podnoszenie poziomu kształcenia staje się faktem.

(An)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ