Francja - elegancja

W PM nr 11

W numerze

Francja - elegancja

W PM nr 11

 

Dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi w Starachowicach, w ramach działań Klubu Europejskiego Misia Uszatka, poznały wiele europejskich krajów. W lutym uległy fascynacji Francją.

O kulturze tego państwa, zwyczajach i tradycjach pielęgnowanych przez Francuzów opowiedziała przedszkolakom studentka romanistyki - Aleksandra, która poprowadziła także lekcję języka francuskiego. Dzieciaki poznały podstawowe zwroty grzecznościowe, nazwy liczb oraz części ciała i z dużą dokładnością powtarzały za panią Aleksandrą obcojęzyczne słówka.

Francuski tydzień zakończył pokaz mody pod hasłem "Francja - Elegancja". Swoje kolekcje zaprezentowały domy mody: Misie, Pajacyki, Biedronki, Stokrotki i Słoneczka. Projektanci wykazali się ogromną kreatywnością i stworzyli stroje zarówno na co dzień, jak i na eleganckie wyjścia. Nie zabrakło także ekstrawagancji. Modelkom i modelom nie można było odmówić wdzięku i profesjonalizmu na wybiegu, co z fotoreporterskim zacięciem dokumentowali rodzice i opiekunowie.

(Kas)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ