Bronisław Komorowski odwiedził starachowiczan

Bronkobus w Rynku

W numerze

Bronisław Komorowski odwiedził starachowiczan

Bronkobus w Rynku

Na rynku witały prezydenta w sobotni (7marca) wieczór tłumy. Chóralnym: "Nasz prezydent Komorowski", "Pierwsza tura"...

- Przyjechałem tu serdecznie państwa prosić o poparcie, o oddanie na mnie głosu w zbliżających się wyborach. Jestem tu po raz pierwszy jako prezydent, ale w Starachowicach bywałem wiele razy w różnych rolach, różnych sytuacjach - mówił Bronisław Komorowski.

Jadąc do Starachowic "Bronkobusem" rozmawiał z młodą starachowiczanką, jedną z wolontariuszek pomagających w kampanii.

- Gabriela opowiadała mi o Starachowicach. Wiem od niej, że Starachowice mają swoje wielkie osiągnięcia, ale także i problemy. Powiedziała mi też coś, co było dla mnie niesłychanie optymistyczne: młodzi ludzie zaczynają wracać do tego miasta. A radzą sobie tu nie najgorzej, bo miasto ma najmłodszego prezydenta w skali całej Polski - stwierdził prezydent Bronisław Komorowski.

Wspomniał, że potrzebny jest ogólnopolski program dla młodych, który zapewni im dobry start w ich dorosłe życie. Stwierdził również, że w ostatniej kadencji udało się zbudować szerokie porozumienie polityczne wokół polityki rodzinnej.

- W ciągu ostatnich lat w zakresie dla rodziny wydarzyło się wiele dobrego. Chciałbym, aby przyszła kadencja była w sposób szczególny nastawiona na kwestię bezpieczeństwa z jednej strony, ale z drugiej na dobry start młodych ludzi w dorosłe życie. To jest coś, czego Polsce najbardziej potrzeba - powiedział.

- Wchodzi w życie drugie pokolenie wolnej Polski. To pokolenie, które wyrosło już w wolnej ojczyźnie. To pokolenie, dla którego reguły życia, funkcjonowanie w państwie demokratycznym są zrozumiałe i oczywiste. Trzeba im pomóc w dobrym starcie w życie - powtarzał.

Znalazł chwilę, by zamienić ze starachowiczanami po kilka słów. Bezpośrednio, w prawie tysięcznym tłumie rozdawał autografy, pozował z mieszkańcami do pamiątkowych fotografii.

- Serdecznie za wszystko dziękuję. Serdecznie pozdrawiam wszystkich mieszkańców Starachowic - powiedział na zakończenie wizyty prezydent RP, Bronisław Komorowski.

(J)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ