Walczą o tytuł Miss

Mieszkanki naszego powiatu

Na okładce

Walczą o tytuł Miss

Mieszkanki naszego powiatu

Izabela Dziuba i Zuzanna Rejkiewicz znalazły się w gronie finalistek konkursu Miss Polski Nastolatek Ziemi Świętokrzyskiej 2014. Są młode, piękne, mają różne marzenia, a w tym jedno wspólne - zdobyć koronę miss. Czy ją otrzymają, zadecyduje jury, ale to my wszyscy mamy wpływ na to, która z nich wygra w głosowaniu internetowym. Zatem zachęcamy do wysyłania sms-ów na mieszkanki naszego powiatu.

Casting do konkursu regionalnego Miss Polski Nastolatek odbył się 1 lutego br. w Hotelu DAL w Kielcach. Dziewczyny wcześniej musiały wysłać swoje zgłoszenie i pojawić się tego dnia w kieleckim hotelu, by zaprezentować się jurorom. A później czekać. Dwie mieszkanki naszego powiatu: Izabela Dziuba i Zuzanna Rejkiewicz znalazły się w gronie finalistek. Tym samym zaprezentują się na uroczystej gali, która daje szanse wystartowania w Finale Miss Polski 2014. Na laureatki czekają również atrakcyjne nagrody, a przede wszystkim sława i otwarta droga do zawodowych kontaktów.

17-letnia Iza uczy się w szkole zawodowej fryzjerstwa. Ma 169 cm wzrostu i wymiary 88-67-93. Mieszka w Jabłonnie (gm. Brody). Interesuje się modelingiem, sportem i fotografią, a w przyszłości chciałaby mieć swój salon fryzjerski.

- Zdecydowałam się wziąć udział w konkursie bardzo spontanicznie. Podeszłam do eliminacji na luzie. Stresowałam się trochę, ale wiedziałam co mnie czeka, ponieważ w wakacje wystartowałam w konkursie Miss Polka 2013. Ze 100 dziewczyn znalazłam się w pierwszej 11. Niestety, na tym się skończyło i nie przeszłam dalej. Mimo to, było to fajne przeżycie, dlatego postanowiłam znowu spróbować - powiedziała Iza.

Udział w konkursie traktuje jak świetną zabawę.

- Między dziewczynami nie ma rywalizacji. Mam nadzieję, że nic się nie zmieni - dodała.

Chodź do wielkiego finału zostało jeszcze trochę czasu, głosowanie na Miss Internetu trwa pełną parą. Iza aktualnie w nim przoduje i ma spore szanse na to, by zgarnąć tytuł Miss Internetu. My wszyscy możemy jej w tym pomóc. Wystarczy wysłać sms na numer 72051 w treści wpisując: miss.3.

W gronie finalistek jest również siedemnastoletnia Zuzanna Rejkiewicz, mieszkanka Pawłowa. Uczy się w Starachowicach w III Liceum Ogólnokształcącym. Ma 167 cm wzrostu, a jej wymiary to: 83-65-96. Interesuje się jazdą konną, fotografią i podobnie jak jej koleżanka Iza, modelingiem. Po raz pierwszy startowała w takim konkursie, mimo to nie "zjadła" jej trema i dostała się do ścisłej czołówki.

- Gdy pojechałam na casting stres był, ale gdy zobaczyłam jury, zaczęła grać muzyka to poczułam się swobodnie i jakoś poszło - opowiadała Zuza. - Po dwóch tygodniach zobaczyłam wyniki i nie mogłam uwierzyć. Radość była ogromna. Do tej pory w to nie wierzę, że będę na tej gali finałowej - mówiła z uśmiechem dziewczyna. - Zaplanowane miałam wszystko, łącznie ze strojem, w jakim wystąpię, ale nie przygotowywałam się do tego miesiącami - dodała.

To, że znalazła się w finale jest dla niej bardzo dużym wyróżnieniem. Wspierają ją bliscy, a konkurs pozwolił jej nabrać pewności siebie. Na Zuzę również można oddać swój głos, wysyłając sms na numer 72051 o treści: miss.5.

Ogłoszenie wyników i rozstrzygnięcie konkursu nastąpi podczas gali finałowej, która zaplanowana jest 10 maja br. w Kielcach. O tym, czy mieszkanki naszego powiatu uwiodą jurorów swoja urodą przekonamy się już wkrótce. Tymczasem zachęcamy do oddawania na nie głosów.

(J)

 

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ