Rolnicy się szkolili

W "Oczku" w Krynkach

Brody

Rolnicy się szkolili

W "Oczku" w Krynkach

Pracownicy placówki terenowej KRUS w Starachowicach zorganizowali 11 marca br. w Ośrodku Wypoczynkowym "Oczko" w Krynkach szkolenie dla rolników z naszego powiatu.

W spotkaniu wzięło udział aż 71 osób. Mówiono o podstawowych problemach związanych z ubezpieczeniem społecznym rolników, bezpiecznym obejściu gospodarskim, pracach wykonywanych przez dzieci, wypadkach, sposobie ich zgłaszania oraz o całej procedurze powypadkowej. Dodatkowo poruszono również temat bezpiecznej pracy z maszynami i urządzeniami rolniczymi. Odbyła się także projekcja filmu: "Zadbaj o zdrowie i bezpieczeństwo pracy w gospodarstwie rolnym".

 Zorganizowano też konkurs pt. "W gospodarstwie bezpiecznie pracuję - zdrowia nie marnuję". Uczestnicy mieli za zadanie odpowiedzieć na 9 pytań testowych. Pierwsze miejsce zajął Andrzej Pocheć z Wieloborowic, drugie Grażyna Wypych z Nowego Jawora, a trzecie mieszkaniec tej samej miejscowości Mariusz Jabłko. Laureaci konkursu otrzymali z rąk kierownika Krzysztofa Charemskiego nagrody rzeczowe: wiertarkę, szlifierkę oraz ostrzałkę do noży, ufundowane przez Oddział Regionalny KRUS w Kielcach.

Na zakończenie spotkania, wszyscy uczestnicy otrzymali zaświadczenia o ukończonym szkoleniu, ulotki promujące Ogólnokrajowy Konkurs "Bezpieczne Gospodarstwo Rolne", kalendarze na 2014 rok oraz ankiety satysfakcji klienta. 

(J)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ