JUŻ W KIOSKU

Z życia szkół - 6

Pomoc i ekologia

2022-02-21

Pomoc i ekologia

Młodzież i nauczyciele oraz pracownicy administracji i obsługi z Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Starachowicach systematycznie angażują się w akcje charytatywne. 
Szkoły pełne miłości

2022-02-16

Szkoły pełne miłości

Walentynki to czas miłosnych wyznań, ale także okazywania sobie sympatii i przyjaźni. To czas świętowania i zabaw, uczniowie starachowickich placówek wykorzystali to w pełni dali się ponieść walentynkowej radości.
W krainie matematyki

2022-02-14

W krainie matematyki

Matematyka, chociaż jest królową nauk, sprawia uczniom sporo trudności. Jednak na lekcjach Katarzyny Pocheć, w szkole w Adamowie, uczniowie chętnie poznają nowe zagadnienia, które są przedstawiane w interesujący sposób.
Z młodzieżą o uzależnieniach

2022-02-13

Z młodzieżą o uzależnieniach

O tym, jak ważna jest profilaktyka uzależnień wiemy wszyscy. O tym, że zagrożenia czyhają na każdym kroku, szczególnie na młodzież, również. W Ośrodku Szkolenia i Wychowania  podjęto odpowiednie kroki.
Młodzież z chęcią pomaga

2022-02-04

Młodzież z chęcią pomaga

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy jednoczy wszystkich Polaków, od 30. lat Jurek Owsiak porywa tłumy i pomaga wszystkim - od najmłodszych po seniorów.
Sukcesy uczniów Zespołu Szkół Zawodowych nr 1

2022-02-04

Sukcesy uczniów Zespołu Szkół Zawodowych nr 1

Z powodzeniem biorą udział w różnych konkursach, dając dowód, ze chcą zdobywać wiedzą, umieją to robić i świetnie wychodzą na jej sprawdzaniu. Uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 pokazują się z najlepszej strony.
Młodzieży

2022-02-02

Młodzieży "Paka dla zwierzaka"

O dobrostan zwierząt dbają od dawna, pokazują, że ich los nie jest im obojętny, kiedy tylko mogą urządzają zbiórki. Właśnie zakończyli akcję "Paka dla zwierzaka."
Orkiestra zagrała w

2022-01-29

Orkiestra zagrała w "Słoneczku"

Wielkimi serduchami wykazały się przedszkolaki z Punktu Przedszkolno - Terapeutycznego "Słoneczko", które na licytacje Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dały swoje prace.
Ruszyli śladami powstańców styczniowych

2022-01-22

Ruszyli śladami powstańców styczniowych

Rok 1863 to rok znamienny - wybucha wtedy Powstanie Styczniowe, ale już kilkanaście miesięcy wcześniej Ziemia świętokrzyska była miejscem szeregu manifestacji patriotycznych, które odbywały się spontanicznie w kościołach po zakończonych mszach. Na terenie Guberni Radomskiej, bo tam wówczas należy Ziemia Świętokrzyska, stacjonuje niemal 12 tysięcy żołnierzy rosyjskich
Wysokie noty starachowickich szkół

2022-01-20

Wysokie noty starachowickich szkół

To naprawdę doskonała wiadomość - starachowickie szkoły średnie wysoko w rankingu wojewódzkim i ogólnopolskim.  
Porozmawiali o wartościach

2022-01-20

Porozmawiali o wartościach

Pod takim hasłem odbyły się, ostatnie przed feriami zimowymi, zajęcia z młodzieżą Bursy ZSZ nr 1 w Starachowicach, przygotowane przez wychowawcę- Małgorzatę Lasek.
Zaczytana „Dziewiątka”

2022-01-19

Zaczytana „Dziewiątka”

Czytanie uczy myślenia, pobudza wyobraźnię, wzbogaca słownictwo, rozwija u dzieci umiejętność wysławiania się i rozpoznawania własnych emocji. Korzystnie wpływa na aktywizację wielu obszarów rozwoju dziecka: komunikacji, inteligencji emocjonalnej, koncentracji, emocji i relaksu.  
Młodzi Europejczycy w starachowickim przedszkolu

2022-01-12

Młodzi Europejczycy w starachowickim przedszkolu

W Przedszkolu Miejskim nr 15 w Starachowicach dużo się dzieje a dzieci nie mają czasu na nudę. W listopadzie ubiegłego roku 3 dziewczynki z tej placówki wzięły udział w Ogólnopolskim Konkursie Językowo-Plastycznym "I love English" zorganizowanym przez Przedszkole Publiczne w Wiskitkach. Jego celem było rozwijanie twórczego myślenia, wyobraźni oraz kreatywności dzieci, a także wrażliwości estetycznej i językowej.

2021-12-31

"Zakręcona akcja" w OHP

Czas przed świętami i po świętach jest doskonałą okazją, by pokazać, że serca są po to je otwierać na drugiego człowieka, a ręce służą do niesienia pomocy. Świetnie w tej klimat wpisała się młodzież i kadra Ośrodka Szkolenia i Wychowania OHP w Starachowicach.
Z Kulturą im do twarzy

2021-12-11

Z Kulturą im do twarzy

Międzynarodowy Projekt Edukacyjny "Z kulturą mi do twarzy" okazuje się być podstawą doskonałej zabawy. Bo jak inaczej nazwać te fantastyczne zdjęcia, które prezentujemy poniżej, jak nie zabawą właśnie.
Jesień w Specjalnym Ośrodku Szkolno Wychowawczym

2021-12-05

Jesień w Specjalnym Ośrodku Szkolno Wychowawczym

Listopad w starachowickim Ośrodku Szkolno Wychowawczym przebiegał intensywnie, podopieczni placówki brali udział w zajęciach kulturalnych, sportowych, znaleźli także czas na relaks.
Dzieci wiersze piszą

2021-12-01

Dzieci wiersze piszą

Nam jest szkoda lata, a dzieciom wiosny. Poniżej prezentujemy ostatnie wiersze dzieci, które brały udział w Międzyszkolnym Konkursie Poetyckiej Twórczości Dziecięcej dla klas I - III.
Takie będą Rzeczypospolite...

2021-11-29

Takie będą Rzeczypospolite...

Jakie ich młodzieży chowanie. Wie o tym kadra Zespołu Szkół Zawodowych nr 2, która dba o to, by młodzież nie zapomniała kim jest i skąd się wywodzi.
Patriotycznie w III LO

2021-11-29

Patriotycznie w III LO

„ Do kraju tego........tęskno mi Panie” - pod takim hasłem w środę, 10 listopada,  odbyła się uroczysta akademia poświęcona 103. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, przygotowana przez uczniów III LO w Starachowicach.
Grali i poznawali miasto

2021-11-27

Grali i poznawali miasto

Aktywnie, ale poznawczo - młodzież z Ośrodka Szkolenia i Wychowania w Starachowicach listopadowe popołudnie  spędził uczestnicząc we wspólnej zabawie. Wychowawca Mieczysław Rosiński przygotował grę terenową, której celem było poznanie historii i topografii Starachowic.
Zakończyły mistrzostwa w pływaniu

2021-11-27

Zakończyły mistrzostwa w pływaniu

Zakończyły się XXVII Mistrzostwa Województwa Świętokrzyskiego w Pływaniu „Sprawni Razem”, organizowane przez Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Starachowicach.