JUŻ W KIOSKU

Kultura - 12

sortuj:
Magia chleba

2021-12-25

Magia chleba

Święta Bożego Narodzenia zajmują w naszym życiu szczególne miejsce, nie na darmo mówi się o nich wyjątkowe, magiczne, najważniejsze. Dzieje się tak przede wszystkim ze względu na ich rodzinny charakter i "magię", którą w odniesieniu do tego czasu odmieniamy przez wszystkie przypadki
Mocna więź

2021-12-25

Mocna więź

Inspirowana prawdziwą historią Anny Garskiej i jej mamy Michaliny Kaczyńskiej powieść o potędze matczynej miłości i o zbrodni prawie doskonałej. Mowa o wstrząsającej, budzącej wiele emocji, książce Magdaleny Majcher – „Mocna więź”. 
Świątecznie na Wykusie

2021-12-24

Świątecznie na Wykusie

Wigilijny czas spędzamy rodzinnie, zanim zasiądziemy do wieczerzy nadrabiamy to, czego nie zdązyliśmy w ostatnich dniach. Nieco inaczej czas pędzili żolnierze wojsk terytorialnych. 
Zaproszą na adwentowy wieczór

2021-12-24

Zaproszą na adwentowy wieczór

Szykuje się niezwykły wieczór.
Barber na święta

2021-12-24

Barber na święta

Przyszedł do starachowickiej noclegowni i wziął się za brody i włosy jej lokatorów. Doświadczony fryzjer i barber Robert Kalina strzyże za darmo osoby, których na to nie stać.
Wręczono Odznaki Honorowe Województwa Świętokrzyskiego

2021-12-23

Wręczono Odznaki Honorowe Województwa Świętokrzyskiego

Kolejnych 10 Odznak Honorowych Województwa Świętokrzyskiego, przyznawanych przez samorząd województwa, trafiło do osób i instytucji, których działalność przyczynia się do rozwoju naszego regionu. Odznaki wręczono podczas sesji Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego w poniedziałek 20 grudnia. Nie zabrakło starachowickiego akcentu.
Jasełka w Niezapominajce

2021-12-20

Jasełka w Niezapominajce

Urocza Święta Rodzina, Betlejemskie Światełko i klimat nadchodzących świąt Bożego Narodzenia - właśnie tak przebiegały ostatnie dni w w Klubie Seniora Niezapominajka.
Wigilijnych spotkań czar

2021-12-18

Wigilijnych spotkań czar

Gwiazda błyszczy nad stajenką, drogę światłem znaczy Każdy człowiek dobrej woli Boga dziś zobaczy... To już za chwilę, ale zanim zasiądziemy do kolacji wigilijnych w naszych domach spotkamy się z opłatkiem w pracy i szkole.
Z poezją w bibliotece

2021-12-18

Z poezją w bibliotece

Właściwie to nic dziwnego, poetów w bibliotece spotyka się nader często i wcale nie mówimy tu tylko o tych z kart ksiąg. Mamy w naszym mieście również aktywnych poetów i to między innymi oni spotkali się w Czytelni MBP przy ulicy Kochanowskiego, w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki Poezja Li - Terra.
Narodziny starachowickiej gwiazdy

2021-12-17

Narodziny starachowickiej gwiazdy

To był wielki dzień. 15 grudnia 1948 roku na zjeździe Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej zaprezentowano pierwszy model starachowickiej ciężarówki.
Starachowicka biblioteka z nagrodą

2021-12-16

Starachowicka biblioteka z nagrodą

Wszystkich przyjaciół Miejskiej Biblioteki Publicznej ucieszy fakt, że w środę, 15 grudnia, dyrektor Jolanta Sopińska odebrała dyplom i tytuł Biblioteki roku 2020 województwa świętokrzyskiego.
Gramy dla Patryka

2021-12-15

Gramy dla Patryka

Gramy Dla Patryka” to koncert charytatywny, który jest jednym z wielu działań prowadzonych w tym roku na terenie miasta i powiatu dla Partyka Niekłania - sportowca, który w 2018 roku wziął udział w 11. edycji programu "Mam Talent!", a swoimi występami zachwycił widzów i jury programu. Zaraz po finale programu Patryk uległ bardzo poważnemu wypadkowi, w którym doznał wielu obrażeń. Na szczęście lekarzom udało się uratować życie sportowca. Po wybudzeniu ze śpiączki rozpoczęto czasochłonną rehabilitację, która trwa do dziś, a która jest bardzo kosztowna. Dlatego?  
Charytatywne akrobacje

2021-12-15

Charytatywne akrobacje

Już w niedzielę powietrzne akrobacje pod znakiem pomocy Patrykowi Niekłaniowi.      
Tajemnica cyterskiej pieczęci

2021-12-13

Tajemnica cyterskiej pieczęci

W Wieży Rakoczego przeleżała prawie 120 lat. Zalakowana czerwoną pieczęcią kopera kryje w sobie...
Kim są emigranci?

2021-12-11

Kim są emigranci?

Uchodźcy, wychodźcy jednym słowem emigranci, ludzie poszukujący lepszego życia, swojego miejsca na ziemi. Temat na czasie i nasuwające się pytania: Czy warto pozostawiać coś znanego i ruszać w nieznane? Czy to co spotyka nas w drodze do spełnienia marzeń jest warte zachodu, poświęceń i wyrzeczeń nie tylko naszych, ale często też najbliższych nam osób?
Radość nie zna wieku

2021-12-11

Radość nie zna wieku

O ekipie Ośrodka Szkolenia i Wychowania piszemy często, ale i mamy powody. Po pierwsze sporo tam się dzieje, po drugie całą załoga ośrodka angażuje się mocno w działania charytatywne. I o tym dziś.
Aktywni

2021-12-10

Aktywni "Niezwyczajni"

Starachowicka Fundacja 'Nasze Zdrowie" ma pod swoimi skrzydłami ludzi niezwykłych. Niepełnosprawni, ale przecież aktywnie działający na starachowickiej scenie towarzysko - kulturalnej, ich "Niebieski Kredens" tętni życiem, a gazeta "Niezwyczajni, którą prowadzą stanowi źródło wiedzy o tym, co u nich słychać.
Jarmark Bożonarodzeniowy w Starachowicach

2021-12-08

Jarmark Bożonarodzeniowy w Starachowicach

Świąteczne rękodzieło, ozdoby, choinki, prezenty, pyszne jedzenie i wizyta Świętego Mikołaja. To tylko część atrakcji, które czekają na uczestników Piątego Starachowickiego Jarmarku Bożonarodzeniowego, na który zaprasza Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek.
O grudniu

2021-12-07

O grudniu

Od grudy pochodzi, co zresztą nie dziwi. W końcu gruda zamarzniętą ziemię oznacza, o to zimą nietrudno. Ale czy tylko? Zapraszamy na kilka słów o grudniu.
Spotkanie autorskie z Grzegorzem Rakiem

2021-12-07

Spotkanie autorskie z Grzegorzem Rakiem

Miejska Biblioteka Publiczna w Starachowicach zaprasza na spotkanie autorskie z Grzegorzem Rakiem – prozaikiem, autorem opowiadań i powieści - 9 grudnia 2021 r. o godz. 18:00 do Czytelni MBP przy ul. Kochanowskiego 5..  
Dziś pizza dla Patryka

2021-12-07

Dziś pizza dla Patryka

Dziś wszystkich chętnych zapraszamy do składania zamówień w Pizzeria/ Restauracja Balbinka.