reklama

Co, gdzie, kiedy

 

 

        Wspomnień czar -  SHL

 Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach zaprasza na wernisaż wystawy  pt. "Wspomnień czar – SHL", który odbędzie się 21 lipca 2017 r. o godz. 18.00 w budynku Hali Lejniczej. Wystawa ma na celu przybliżenie historii kieleckiej fabryki SHL, która w 2019 r. świętować będzie 100-lecie działalności. Jej losy związane są również ze Starachowicami, gdyż kieleckie zakłady produkowały kabiny montowane w pierwszych ciężarówkach STAR 20, 21, 25, a od przełomu lat 60. i 70. XX w. nadbudowy różnego przeznaczenia, Na wystawie będzie można zobaczyć niektóre z produktów kieleckich zakładów, m.in. hełm wojskowy wz.31, pralki wirnikowe, różnego rodzaju pamiątki zgromadzone przez sympatyków SHL a także archiwalne zdjęcia.Wystawa będzie dostępna do zwiedzania od 22 lipca do 3 września 2017 r. Wstęp wolny. 

 

                          Charytatywny koncert dla chorego Antosia

  22 lipca na placu rekreacyjnym koło krytej pływalni przy ulicy Szkolnej odbędzie się koncert charytatywny dla dwuletniego Antosia Plewińskiego z Rzepina, który cierpi na porażenie mózgowe czterokończynowe oraz padaczkę lekooporną. Ma też kłopoty z żołądkiem, wzrokiem, zębami, przeszedł też sepsę. Szansą dla niego może być przeszczep komórek macierzystych, a jegokoszt - 50 tys. zł, przekracza znacznie możliwości rodziny. Wspomóc leczenie maluszka będzie można podczas festynu charytatywnego w najbliższą sobotę, w godzinach od 17 do 22.00. Podczas festynu będą

licytacje przedmiotów, dmuchana zjeżdżalnia, trampolina, malowanie twarzy, sprzedaż maskotek, cegiełki w formie ciasteczek oraz pokaz motocykli. Wystąpią zespoły Standard B i Doba Czadu ze Skarżyska-Kamiennej, zaśpiewają Maksymilian Chaba i Krzysztof Kis, a gwiazdą wieczoru będzie zespół disco polo z Łagowa - Ego.

 

                    Konkurs na najładniejszy balkon

  Tylko do 28 lipca br. można zgłaszać udział w konkursie na"Najładniej ukwiecony balkon starachowickiego Rynku". Najciekawsze aranżacje balkonów lub elewacji z wykorzystaniem zieleni i kwiatów będą nagrodzone, a ogłoszenie wyników konkursu i wręczenie nagród nastąpi podczas Dni Starachowic, które odbędą się od 1 do 3 września. Szczegółowy regulamin oraz karta zgłoszenia dostępne są na oficjalnej stronie Urzędu Miejskiego i Biuletynie Informacji Publicznej. Do konkursu mogą przystąpić jedynie mieszkańcy okolic starachowickiego rynku, a warunkiem jest ozdabianie wyłącznie żywą zielenią.

 

 

                                "Lato w Hucie"

W Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach trwają do 25 sierpnia br. zajęcia edukacyjne dla dzieci w  wieku 7 - 12 lat. Rozwijają  zdolności manualne, zainteresowania, a także pozwalają poznać tajniki przyrody. Organizowane są w dwóch blokach tematycznych, odpowiednio w godzinach 10.00-12.00 oraz 12.00-14.00. Koszt 5 zł od osoby za jedne zajęcia, na które obowiązują zapisy.  

 

                                     Kino plenerowe zaprasza

 21 lipca na placu przy ul. Pustowójtówny (osiedle Południe) będzie można obejrzeć familijną komedię prod. chińsko-francuskiej pt. "Jak zostać kotem" o uzależnionym od pracy biznesmenie, który prowadzi bardzo stresujące życie. Natomiast 28 lipca na placu przy ul. Zakładowej wyświetlany będzie wielki przebój kinowy, brytyjski melodramat nagrodzony 8 Oscarami, w tym za najlepszy film, reżyserię i scenariusz pt. "Slumdog. Milioner z ulicy". Początek seansów godz. 20.00.

 

 

                         Śniadanie na trawie

Starachowicki Klub Śniadaniowy zaprasza na kolejne Śniadaniu na trawie. Odbędzie się  "Pod Skałkami" przy al. Armii Krajowej w niedzielę, 2.08 od godziny 10.00. Oprócz wspólnego śniadania będzie można porzucać frisbee, zagrać w karty, gumę a także spróbować chodzenia po linie.

 

 

(az)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ