Co, gdzie, kiedy

                     Walne zebranie i prelekcja w UTW 

 W środę, 15 marca bm. w sali UM "Olimpia" o godz. 16.00 obradować będzie Walne Zebranie Słuchaczy UTW, podsumowujące działalność Zarządu w 2016 r.  A w piątek, 17 marca br. o godz. 17.00, w czytelni Biblioteki Miejskiej w Starachowicach słuchacze będą mieli okazję wysłuchać opowieści Marcina Maruszaka na temat: "Turystyczne wspomnienia – Ukraina i Mołdawia". 

 

 

 

             "Ortograficzny tor przeszkód"

  Gimnazjum nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Starachowicach zaprasza na XVIII Konkurs Ortograficzny o tytuł Mistrza Ortografii, który odbędzie się 16 marca bm. o godz. 11.30 w Gimnazjum nr 3. W programie: dyktando oraz wykład dr J. Wróblewskiego, językoznawcy z UJK w Kielcach. Zgłoszenia uczestników należy potwierdzić do 14 marca br. pod numer tel. 274 17 37 lub drogą elektroniczną: annage@net.eu

 

                                     Nabór do Teatru Amatorskiego

 Starachowickie Centrum Kultury ogłasza nabór do Teatru Amatorskiego. Wszyscy, który mają powyżej 14 lat, są odważni, śmiali, lubią teatr, film, dobrą książkę albo muzykę, a przede wszystkim spotkanie z drugim człowiekiem, spotykają się w SCK (Sala Klubowa, I piętro) 15 marca bm. o godz. 12.00. Chętni muszą przygotować wiersz, fragment prozy lub piosenki (wystąpienie nie dłuższe niż 3-4 minuty). 

 

 

  Młodzieżowy Turniej Turystyczno – Krajoznawczy

    Zarząd Oddziału Międzyszkolnego PTTK w Starachowicach oraz Gimnazjum nr 1  w Starachowicach zapraszają 3-osobowe zespoły reprezentujące szkołę/placówkę oświatowo-wychowawczą/drużynę harcerską, do udziału w XLV Ogólnopolskim Młodzieżowym Turnieju Turystyczno – Krajoznawczym. Pisemne zgłoszenia przyjmowane są do 15 marca br. w sekretariacie Gimnazjum  nr 1, fax. 41 275 52 44 lub mail: gim1.stce@poczta.onet.pl  Drużyny wezmą udział w eliminacjach powiatowych 18 marca 2017 r. o godz. 9.00, w budynku Gimnazjum nr 1 w Starachowicach, ul. Kielecka 3. 

                                            Wędrujemy

Zarząd Oddziału Międzyszkolnego PTTK organizuje 19 marca br. wycieczkę do Wiśnicza I Niepołomic. W programie m.in. zwiedzanie Zamku Kmitów i Lubomirskich w Wiśniczu, krypty grobowej Lubomirskich oraz Zamku Królewskiego w Niepołomicach. Zapisy do 14 bm., informacje tel. nr 609 118 458 i 785 629 499, opłata: 80 zł dla członków PTTK, 90 zł dla pozostałych uczestników.

 

                                        Rajd Wagarowicza

  Oddział Międzyszkolny PTTK, Muzeum Przyrody i Techniki oraz Gimnazjum nr 1 w Starachowicach zapraszają do udziału w XXIX RAJDZIE WAGAROWICZA. Odbędzie się bez względu na pogodę, w poniedziałek 20 marca br. na dowolnie wybranej trasie. Zlot uczestników na terenie Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach od godz. 11.00. Koszt 1 zł/os. płatny w kasie muzeum podczas zlotu. Pisemne zgłoszenia do 17 marca b.r. do sekretariatu Gimnazjum nr 1 w Starachowicach, ul. Kielecka 3, fax. 41 275 52 44, mail: pttk-prezes@o2.pl Grupy szkolne powinny posiadać odpowiednią liczbę opiekunów. 

 

 

 

 

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ