Meteory na podium

Weterani deklasują rywali

Udany start zanotowali zawodnicy"Meteora" w wojewódzkim Turnieju Kwalifikacyjnym w tenisie stołowym. Nasi weterani dwa razy stawali na podium, a czwarte miejsce zajął Jakub Kutwin, junior z Mostek.

W hali sportowej w Bilczy spotkało się 8 września br. około 90 zawodników z województwa świętokrzyskiego, wśród których nie mogło zabraknąć zawodników z Wąchocka. Tym razem pojechało ich jedenastu. Grali na 16 profesjonalnych stołach "Andro". Dodajmy, że hala w Bilczy została zakwalifikowana przez Polski Związek Tenisa Stołowego do rozegrania trzech ogólnopolskich zawodów typu Grand Prix. Jako pierwsi do rywalizacji przystąpili żacy, a jako ostatni weterani. I właśnie tu dali się nieźle we znaki nasi. W kategorii 40-59 lat bezkonkurencyjny okazał się Ryszard Bogdał, dla którego to pierwszy tak duży sukces. W walce o pierwsze miejsce zwyciężył nawet Jana Łosickiego, który reprezentował gospodarzy. Trzecie miejsce zajął kolejny Meteor - utytułowany już Robert Płusa, a 15-letni Jakub Kutwin z Mostek zakończył zmagania na czwartym miejscu. Jest to nowy, dobrze zapowiadający się zawodnik Meteora.