Łysica nie dała rady Wiernej

Z piłkarskich boisk

  W meczu 8. kolejki III ligi małopolsko-świętokrzyskiej Wierna Małogoszcz pokonała Łysicę Akamit Bodzentyn. To druga porażka Łysicy w tej rundzie i spadek drużyny na czwarte miejsce w tabeli.

*Wierna Małogoszcz - Łysica Akamit Bodzentyn 2:1 (1:1). Bramki: 1:0 Sebastian Wijas 15, 1:1 Karol Drej 28, 2:1 Piotr Ostrowski 78.

  Łysica: Dymanowski - Płusa, Szymoniak (80. Gołąbek), Kardas, Kozubek - Trela, Drej (68 P. Gardynik), Pawłowski, Kiełbasa - Grzegorski (86. Fortuna), Kalista (55. Anduła).

  Jedyna bramka dla Łysicy padła w 28. minucie. Po dośrodkowaniu Krystiana Płusy z rzutu rożnego, piłka trafiła na głowę Karola Dreja i ten doprowadził do wyrównania. W tej części gry okazję do strzelenia gola miał też Mirosław Kalista, ale jego uderzenie obronił Konrad Żytniewski.

         - Po tym meczu nie ma większych wrażeń. Dwie bramki straciliśmy po błędach. Jak mieliśmy wygrać, to tylko do przerwy. W drugiej połowie nie było już bramkowych sytuacji. Potwierdziło się, że Wierna "nie leży” naszej drużynie - powiedział po meczu Tomasz Dymanowski, grający trener Łysicy.

Gród Stara zdobyty po roku

 

 Siódma kolejka piłkarskiej klasy okręgowej przyniosła zawodnikom Staru Starachowice porażkę 0:2 z niżej notowaną Nidzianką Bieliny. Przegrana boli tym bardziej że na własnym stadionie podopieczni Rafała Lipińskiego przegrali ostatni raz przeszło rok temu.

 

 *Star Starachowice – Nidzianka Bieliny 0:2 (0:1).

 Star: Telesz – Jackowski (50. Kowalik) Derlatka, Żak, Orczyk (63. Pisarek), Krawczyk, Chodniewicz, Fabjański, Brzozowski, Kosztowniak,  Witkowski (62. Zięba).

 

- Ciężko mówić coś o przegranym meczu. Po tym, co zaprezentowaliśmy w meczu pucharowym w Suchedniowie, mieliśmy powody do tego, żeby myśleć o zwycięstwie. Po raz kolejny trafiamy dwa razy w słupek. Problemem jest to, że Witkowski się zablokował i nie ma kto strzelać bramek. Mieliśmy mnóstwo okazji do strzelenia bramek, jednak ich nie wykorzystaliśmy. Przed nami ciężkie zadanie, bo porażki bolą. Proszę kibiców o wyrozumiałość, bo kiedy wygrywamy są z nami, ale kiedy nam się nie wiedzie musimy słuchać wyzwisk na stadionie. To nie jest fair - powiedział po meczu kierownik drużyny Staru, Tomasz Jackowski.

* Piast Stopnica - Kamienna Brody 0:0

*GKS Rudki - Samson Samsonów 0:0

Klasa B, grupa I

*Łysica Wzdół II Bodzentyn - Polonia Białogon         4:2 (1:1). Bramki:

  Tomasz Mendak 30, Wojciech Kucała 50, Szymon Michta 65, Kamil Głuszek 80 - Dawid Bogucki 15, Mateusz Matysek 60. 

                        Klasa B, grupa IV

*Arka Pawłów - Huragan Wilczyce   2:0

 Bramki: Konrad Kwiecień 60, 85. 

Radomska klasa okręgowa

   *Proch Pionki – Polonia Iłża 1:2.

 

                                                               (m.a.)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ