Rusza budowa galerii

Na "łąkach"

W numerze

Rusza budowa galerii

Na "łąkach"

Media Expert i Rossmann to kolejni najemcy mającego powstać w 2014 roku Centrum Handlowego Galardia w Starachowicach. Budowa ma ruszyć już w tym miesiącu.

Najnowocześniejsze kino w regionie, Tesco Extra,  Mohito, Sinsay, Reserved, House i Cropp, a także Rossmann i Media Expert będą do dyspozycji klientów w centrum handlowym przy ulicy Iłżeckiej, na tzw. "łąkach". Wiodąca polska sieć sklepów, specjalizujących się w sprzedaży multimediów oraz sprzętu RTV i AGD, wynajmie w Galardii 850 m kw. Elektromarket będzie sąsiadować z hipermarketem Tesco. Mniejszą o połowę powierzchnię (440 m kw.) zajmować będzie drogeria Rossman, umiejscowiona przy jednym z głównych wejść do galerii. Dzięki tym umowom inwestorzy projektu - firmy NBGI Private Equity i Balmain Asset Management, otrzymali zielone światło do rozpoczęcia prac budowlanych już w czerwcu br.

- Po podpisaniu umów z Rossmann i Media Expert, Centrum Handlowe Galardia jest skomercjalizowane w 65 proc., co oznacza, że możemy przystąpić do realizacji projektu. Negocjacje z kolejnymi najemcami trwają, przetarg na generalnego wykonawcę jest właśnie finalizowany, niedawno również otrzymaliśmy pozwolenie na budowę - poinformował GAZETĘ Tim Rylance, dyrektor Balmain Asset Management.

Koszt inwestycji szacuje się na ok. 25 milionów euro, a wielkie otwarcie zaplanowano w przyszłym roku.

(An)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ