Urodziny książkowego Misia

Iłża

Urodziny książkowego Misia

Iłżecka Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna zorganizowała dla przedszkolaków imprezę czytelniczą z okazji 86. urodzin książkowego misia - Kubusia Puchatka, w ramach kampanii społecznej "Cała Polska Czyta Dzieciom".

Dzieci z Samorządowego Przedszkola i  Przedszkola Bajkowy Dworek w Iłży, świętowały urodziny Kubusia Puchatka, który jest dla maluchów wzorem uczciwości, życzliwości, empatii i przyjaźni. Wartości, które prezentowane są w książkach A. A. Milne pt.: "Kubuś Puchatek" i "Chatka Puchatka", są od zawsze niezmienne i pozytywnie nastawiają do życia.

Każde ze spotkań rozpoczynało się od głośnego czytania opowiadania Parent Lancy pt.: "Dzień przyjaźni w Stumilowym lesie". Maluchy rozwiązywały zagadki dotyczące przyjaciół  Kubusia, w których przedszkolaki wykazały się świetną znajomością tematu, śpiewały piosenki, malowały Kubusia Puchatka i jego przyjaciół, uczestniczyły w wielkich poszukiwaniach zagubionego ogonka Kłapouchego. Spotkania przebiegały w wesołej atmosferze. Na zakończenie dzieci jedząc "słodkie co nieco" , życzyły ukochanemu Kubusiowi wszystkiego najlepszego.  

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ