Pierwsze zwycięstwo beniaminka!

Nie sądzili, że pójdzie tak gładko

Informacje sportowe

Pierwsze zwycięstwo beniaminka!

Nie sądzili, że pójdzie tak gładko

W meczu I rundy III ligi Tenisa Stołowego zawodnicy UKS Meteor pokonali szóstą drużynę ubiegłorocznego sezonu - MZKS Alit Ożarów, a w pojedynku ze stojącymi o oczko niżej "Orlętami" z Bilczy II - zremisowali. Trudno o lepszy początek dla debiutantów.

Mieli zapłacić frycowe, a często to oni dyktowali warunki, jak podczas spotkania z MZKS Alit Ożarów, w którym sromotnie pokonali swoich rywali 14:4. Po trzy punkty dla wąchockiej drużyny w grach singlowych zdobyli: Sławomir Działak, Krzysztof Duda, Robert Płusa i Dariusz Żołądek. Doskonale poszło im także w deblu. Zwycięstwo odniosły tu teamy: Łukasz Latała i Robert Janus, a także Krzysztof Duda i Robert Płusa, podczas gdy u rywali punktował tylko Piotr Czerwonka.

W drugim spotkaniu - z UKS ORLĘTAMI Bilcza II - nie poszło tak gładko, choć wynik (9:9) także należy pochwalić. Przydał się doping publiczności, bo II kolejkę rozegrano w hali w Wąchocku. Ale przeciwnik łatwo nie chciał się poddać. W singlach "Meteorom" udało się zdobyć osiem punktów, a zawdzięczali to: Sławomirowi Działakowi (2), Krzysztofowi Dudzie (3), Robertowi Płusie (1) i Dariuszowi Żołądkowi (2). Ostatni, dziewiąty dołożyli Krzysztof Duda i Sławomir Działak, którzy wygrali debla. Spotkania sędziował wiceprezes Świętokrzyskiego Związku Tenisa Stołowego - Sławomir Grzyb, a wśród gości obecny był burmistrz Wąchocka - Jarosław Samela

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ