Reprezentacje narodowe w Starachowicach!

Puchar Syrenki w województwie świętokrzyskim!

 

Piłkarskie reprezentacje Anglii, Portugalii, Węgier, Norwegii i Estonii gościć będą jesienią w Starachowicach. Chodzi o kadry U-17, które w województwie świętokrzyskim rywalizować będą w prestiżowym turnieju o Puchar Syrenki.

Turniej o Puchar Syrenki to międzynarodowe zawody piłkarskie reprezentacji młodzieżowych, organizowane corocznie w Polsce. Pierwsza edycja tych zmagań odbyła się w 1988 roku. W historii, w turnieju udział brały reprezentacje różnych kategorii wiekowych, jednak od kilku sezonów są to kadry do 17 lat. Turniej zawsze odbywa się pod koniec wakacji lub jesienią. W tym roku gospodarzem będzie województwo świętokrzyskie, a duża w tym zasługa przypadającego na ten rok jubileuszu 90-letnia istnienia Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej.

Wiemy już na pewno, że kilka reprezentacji odwiedzi Starachowice. To właśnie w naszym Hotelu Europa kadry będą miały bazę noclegową. Niewykluczone również, że starachowickie obiekty sportowe pełnić będą funkcję bazy sportowej. Do naszego miasta przyjadą Anglicy, Portugalczycy, Węgrzy, Norwegowie oraz Estończycy, a w turnieju uczestniczyć będą ponadto reprezentacje Belgii, Rumunii i oczywiście Polski.

- Na 100 procent pięć reprezentacji zatrzyma się w naszym hotelu, a na 90 procent będą również korzystać z naszej bazy sportowej. Jesteśmy w trakcie modernizacji boiska głównego, po sezonie wykonamy jeszcze kolejne prace. Są to działania, które podejmujemy rokrocznie i nie jest to spowodowane faktem, że ten turniej odbędzie się w województwie świętokrzyskim. Cieszymy się, że będziemy gościć reprezentacje narodowe i chcielibyśmy, żeby także korzystały z naszych obiektów, ale zaznaczam, że w związku z turniejem nie wydajemy nawet żadnej dodatkowej złotówki, która nie byłaby wcześniej zaplanowana - mówi Krystian Sadza, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

W tym roku turniej o Puchar Syrenki odbędzie się w dniach 6-12 września. Jak na razie nie wiadomo, na których stadionach odbywać się będą mecze. Czy również w Starachowicach? Jest to mało prawdopodobne, bowiem w województwie jest wiele nowocześniejszych stadionów i to prawdopodobnie tam rozegrane zostaną mistrzowskie spotkania.

(mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ