Pozytywne emocje przede wszystkim!

Świętokrzyski Turniej Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych

Informacje sportowe

Pozytywne emocje przede wszystkim!

Świętokrzyski Turniej Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych

 

Starachowice po raz kolejny gościły drużyny w ramach Świętokrzyskiego Turnieju Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych. Sportowe emocje towarzyszyły wszystkim, do samego końca. 

Turniej rozegrano na Stadionie Miejskim we wtorek, 29 maja. Oficjalne otwarcie miało uroczysty przebieg, a wzięli w nim udział m.in. wojewoda świętokrzyska Agata Wojtyszek, starosta Danuta Krępa, prezydent Starachowic Marek Materek, a także wielu przedstawicieli służb, stowarzyszeń i organizacji działających na rzecz osób niepełnosprawnych.

Głównym punktem imprezy były rozgrywki piłkarskie, ale zanim do nich doszło odbyła się prezentacja zespołów, a także występy artystyczne, m.in zespołu "Grześki", który wykonał kilka najpopularniejszych przebojów.

W turnieju wystartowało 10 drużyn męskich i 3 żeńskie, które podzielone zostały na grupy. Liczyła się oczywiście rywalizacja, ale przede wszystkim dobra zabawa i integracja.

W rywalizacji żeńskiej brały udział: Grom Busko-Zdrój, Strzała 3 Jędrzejów i Szansa Sandomierz, a najlepiej zaprezentowały się dziewczęta z Jędrzejowa. W grupie czerwonej wygrała drużyna Strzała 1 Jędrzejów, która wyprzedziła Tornado Skarżysko-Kamienna, Tempo Jałowęsy i Rywala Ostrowiec Świętokrzyski. W grupie białej królowali natomiast gospodarze: zespół Klubu Olimpiad Specjalnych Arka Starachowice, który w pokonanym polu pozostawił ekipy Szansy Ostrowiec Świętokrzyski i Niepokonanych Sandomierz. W ostatnim zestawieniu, w grupie niebieskiej, triumfował natomiast zespół Super Nowa Zgórsko, który wyprzedził Strzałę 2 Jędrzejów i Top Łagiewnik.

Spośród zwycięzców grup wylosowana zostanie drużyna, która w przyszłym roku, w etapie ogólnopolskim, reprezentować będzie województwo świętokrzyskie. Celem Olimpiad Specjalnych jest wspomaganie rozwoju osób z niepełnosprawnością intelektualną, m.in. poprzez współzawodnictwo sportowe.

(mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ