Dwukrotny triumf Mirca!

Powiatowe Zawody Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych

Informacje sportowe

Dwukrotny triumf Mirca!

Powiatowe Zawody Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych

 

Podwójnym triumfem zespołów z Mirca zakończyły się Powiatowe Zawody Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. Walka trwała praktycznie do samego końca, ale zarówno dziewczęta, jak i chłopcy z Mirca byli tego dnia nie do pokonania.

rozegrano na Stadionie Miejskim w Starachowicach w niedzielę, 27 maja. Z uwagi na przypadającą w tym roku 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości zmagania miały wyjątkową oprawę. Drużyny rywalizowały o Puchar Niepodległej. Patronat nad imprezą sprawowała starosta starachowicki Danuta Krępa.

W turnieju mogli mogła wziąć udział młodzież w wieku od 10 do 16 lat. Do rywalizacji dziewcząt zgłosiły się dwa zespoły, a w zmaganiach chłopców uczestniczyło 7 drużyn. Wszyscy rywalizowali w dwóch konkurencjach: sztafecie pożarniczej i ćwiczeniach bojowych.

W zmaganiach dziewcząt wystartowały dwa zespoły: z Mirca i Lubieni. Lepsze wyniki uzyskały pierwsze z wymienionych i to one wywalczyły tytuł. Zdecydowanie bardziej zacięta walka odbyła się wśród chłopców. Co prawda również górą byli reprezentanci Mirca, ale tuż za nimi byli inni zawodnicy z tej samej gminy, reprezentacje Tychowa Starego i Trębowca. Wyniki pokazują, że najlepiej w turnieju radzili sobie właśnie zawodnicy z Mirca, którzy mieli zdecydowanie najwięcej reprezentantów.

Dzięki wygranej, Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze z Mirca zapewniły sobie prawo startu w rozgrywkach wojewódzkich, gdzie reprezentować będą powiat starachowicki. Zawody te zaplanowano na 10 czerwca.

Klasyfikacja końcowa

Dziewczęta

1. MDP Mirzec 1021,38 pkt.

2. MDP Lubienia 1012,11 pkt.

Chłopcy

1. MDP Mirzec 1022,22 pkt.

2. MDP Tychów Stary 1018,34 pkt.

3. MDP Trębowiec 1012,69 pkt.

4. MDP Wielka Wieś 1010,5 pkt.

5. MDP Gadka 984,29 pkt.

6. MDP Ostrożanka 976,62 pkt.

7. MDP Lubienia 971,24 pkt.

Podczas zawodów czynna była wystawa fotograficzna, upamiętniająca karty historii starachowickiej straży pożarnej od momentu powstania II Rzeczypospolitej.

(mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ