Startowali w kilku województwach

Sukcesy lekkoatletów Juventy-Kobex

To był naprawdę intensywny czas dla lekkoatletów Juventy-Kobex Starachowice. Nasi reprezentanci z powodzeniem wystartowali w Kielcach, Krakowie, Annopolu i Radomiu.

W stolicy naszego województwa znakomicie spisał się prezes Dawid Kubiec, który podczas Kieleckiego Półmaratonu nie miał sobie równych. Z czasem 1:11:30, jako pierwszy przebiegł linię mety i mógł cieszyć się ze złotego medalu. Inny z naszych reprezentantów Michał Wojton uzyskał czas 1:30, co dało mu 12. lokatę w kategorii M-30, a w kategorii M-40 dobry rezultat osiągnął Michał Capała, który sklasyfikowany został na 8. pozycji. Jego rezultat, 1:34:57 - był gorszy o jedyne 8 sekund od rekordu życiowego.

W Krakowie, w VI Biegu Swoszowickim wystartowali na dystansie 10 kilometrów Anna Gromadzka i Piotr Sztandera z Juventy. W rywalizacji kobiet K-30 nasza lekkoatletka okazała się najlepsza, a w zmaganiach mężczyzn Piotr linię mety przekroczył na 9. pozycji. Na ziemi lubelskiej rywalizował natomiast Zbigniew Dulemba. W Annopolu odbył się IV Festiwal Biegowy z Biegiem Wisły" i nasz zawodnik wystartował na dystansie 5 kilometrów, zajmując z czasem 18:24 drugą pozycję!

Największym wyzwaniem logistycznym okazał się wyjazd do Radomia. Tam udało się aż 17 podopiecznych trenerów Agaty Wzorek i Dawida Kubca, a był to Festiwal Biegowy. Najwięcej powodów do radości dostarczyły nam dziewczęta z klas I-III szkół podstawowych, które rywalizowały na dystansie 300 metrów. Swoją kategorię wygrała Maja Szkoda, a drugą lokatę wywalczyła Nikola Niekłań. Ponadto klasyfikację open wygrała Wiktoria Smalec, która wyprzedziła Annę Jędrzejewską. Wśród chłopców na tym samym dystansie Hubert Adamski zajął 2. miejsce. Wyniki naszych reprezentantów pokazują, że w klubie rosną następcy naszych trenerów, którzy przecież zdobywali medale Mistrzostw Polski. Powodów do radości jest jeszcze więcej, bowiem debiutancki start zaliczyła podczas tej imprezy Nikola Dąbek, a na 100 metrów walczył także najmłodszy Filip Pożoga.

Starachowiczanki zdominowały rywalizację w starszej kategorii na dystansie 500 metrów. Jako druga na mecie zameldowała się Zofia Dróżdż, a tuż za nią były dwie jej klubowe koleżanki: Aleksandra Zychowicz i Wiktoria Jeziorska. Debiut w oficjalnych zawodach zaliczył także Bartosz Jakubiec, który walczył na 600 metrów i zajął 5. miejsce. Popisali się również gimnazjaliści, którzy mierzyli się z dystansem 800 metrów i zarówno w kategorii dziewcząt, jak i chłopców znaleźliśmy się na podium. Weronika Wojnar i Kacper Zychowicz zajęli drugie miejsca.

Wśród starszych zawodników również nie zabrakło debiutantki. Ten był jak spełnienie marzeń. Monika Kardaś, która walczyła na 1000 metrów w kategorii szkół ponadgimnazjalnych nie miała sobie równych i debiut okrasiła zwycięstwem! Natomiast w biegu głównym na dystansie 10 kilometrów wystartował prezes Dawid Kubiec, który jak zwykle nie zawiódł i zajął czołową lokatę. Tym razem na mecie pojawił się jako drugi.

- Dziękujemy wszystkim zawodnikom za wspaniałą walkę i pokazanie charakteru. Kolejne zawody już niebawem - zapowiada prezes Dawid Kubiec.