Wygrali półfinały

Uczniowie SP 12 zagrali znakomicie

Informacje sportowe

Wygrali półfinały

Uczniowie SP 12 zagrali znakomicie

 

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 12 pełnili rolę gospodarzy półfinałów wojewódzkich w piłce nożnej chłopców. Podopieczni Rafała Lipińskiego zaprezentowali się znakomicie i pewnie wywalczyli awans do finałów.

Pierwotnie w zmaganiach półfinałowych miało wystartować sześć zespołów, które wcześniej bardzo dobrze poradziły sobie w etapach powiatowych. Ostatecznie jednak akces gry o finał w starachowickim turnieju wyraziło pięć drużyn. W czwartek, 24 maja na "Orliku" przy Szkole Podstawowej nr 1 zameldowały się dwie drużyny ze Skarżyska-Kamiennej, ekipa Ostrowca Świętokrzyskiego, Pawłowa i oczywiście Starachowic.

Nieparzysta ilość zespołów sprawiła, że w jednej grupie o awans grały trzy zespoły, a w drugiej tylko dwa. Mimo że do półfinałów awansowały po dwie najlepsze ekipy, to wynik w grupie dwuzespołowej był istotny, bowiem decydował o kolejności. Los sprawił, że właśnie w takiej grupie znalazły się obie ekipy z naszego powiatu.

Podopieczni Rafała Lipińskiego z "12" znakomicie rozpoczęli zmagania i rozgromili kolegów z Pawłowa aż 7:0! Tym samym w półfinale mierzyli się z ekipą z Ostrowca. Rozpędzeni przekonującym zwycięstwem, w roli faworytów przystąpili do tej potyczki. Rywal okazał się jednak bardzo wymagający i w regulaminowym czasie gry padł remis 1:1. O losie awansu do finału musiały zadecydować rzuty karne. Te lepiej wykonywali starachowiczanie i wynikiem 3:1 zapewnili sobie awans do decydującego meczu.

Finał zaskakująco okazał się tylko formalnością. Podopieczni trenera Lipińskiego rozbili reprezentację SP 1 Skarżysko-Kamienna aż 6:0! Dzięki tej wygranej nasi reprezentanci wywalczyli awans do finałów wojewódzkich, które w piątek, 15 czerwca odbędą się w Ożarowie.

Wyniki SP 12

Grupa: *SP 12 Starachowice - SP Pawłów 7:0, półfinał: *SP 12 Starachowice - SP 1 Ostrowiec Świętokrzyski 1:1 (karne: 3:1), finał: *SP 12 Starachowice - SP 1 Skarżysko-Kamienna 6:0.

SP 12: Jakub Brzozowski, Antoni Siwek, Maciej Rożek, Jakub Cholewiński, Ernest Cholewiński, Kamil Piwowarczyk, Olaf Chylak, Antoni Chmielewski, Dawid Bińczak, Jan Opiła. Opiekun: Rafał Lipiński.

(mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ