Patriotyczno - religijny konkurs

Kałków-Godów 2018

 

Mszą świętą w Sanktuarium w Kałkowie-Godowie zainaugurowano XI Konkurs Wiedzy Religijnej i Patriotycznej. Honorowy patronat nad imprezą objęła starosta Danuta Krępa. 

Świętokrzyskie Stowarzyszenie Niepełnosprawnym "RADOŚĆ"w Godowie i Warsztat Terapii Zajęciowej przy Parafii Rzymsko-Katolickiej w Kałkowie-Godowie byli organizatorami konkursu, który rozegrano 23 maja br. w Kałkowie. Motywem przewodnim jego XI edycji, 100 - lecie odzyskania przez Polskę niepodległości.

W malowniczym plenerze przy Grocie Lurdzkiej, przywitał wszystkich Roman Konopka – kierownik Warsztatu Terapii Zajęciowej w Kałkowie-Godowie, a starosta Danuta Krępa, skierowała do uczestników konkursu słowa wsparcia i otuchy, doceniając ich udział w pielęgnowaniu patriotyzmu i wartości religijnych. Podkreśliła również powagę konkursu jako wydarzenia, które wpisuje się w obchody 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

- W konkursie udział wzięły udział reprezentacje Warsztatów Terapii Zajęciowej w: Jedlance Starej, Sędku, Starachowicach i w Kałkowie-Godowie. I miejsce zdobyła drużyna WTZ w Jedlance Starej, bezbłędnie odpowiadając na pytania konkursu i odgadując hasło tegorocznej edycji, które brzmiało: "Ojczyznę wolną pobłogosław Panie". Wszystkie drużyny otrzymały nagrody rzeczowe i pamiątkowe dyplomy, a konkursowe spotkanie zakończyła biesiada przy grillu - powiedział Gazecie Andrzej Amborski.

(az)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ