Pożar odpadów

W Kuczowie

 

Blisko 30 strażaków zmagało się z pożarem odpadów organicznych w Kuczowie. Przyczyną było prawdopodobnie podpalenie. 

Pożary składowisk, to już plaga w Polsce. W 2018 r. roku odnotowano już 63 pożary wysypisk i składowisk śmieci i odpadów. U nas też! W ubiegłym tygodniu paliło się złomowisko w Wawrzeńczycach, a zgłoszenie o pożarze składowisko odpadów organicznych w Kuczowie strażacy otrzymali 26 maja około godziny 10.40.

Na całe szczęście ogień pojawił się z dala od zabudowań, na otwartej przestrzeni, w odległości około 200 metrów od drogi krajowej nr 42. Bezpośredniego zagrożenia życia nie było, ale strażacy zdawali sobie sprawę, że muszą działać szybko, by zapobiec rozprzestrzenianiu się ognia, który objął powierzchnię około 3 arów.

Na miejscu pojawił się jeden zastęp z Państwowej Straży Pożarnej oraz pięć jednostek OSP, z Lubieni, Krynek, Brodów, Rudy i starachowickiego osiedla Michałów. Zakończyli akcję po niecałych trzech godzinach.

Sprawą zapewne zajmie się policja, bowiem prawdopodobną przyczyną pożaru było podpalenie. Przyczyny i okoliczności pożarów na składowiskach odpadów w kraju bada natomiast zespół prokuratorów, na polecenie ministra sprawiedliwości - prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobry.

(mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ