Motocyklista ranny

Droga całkowicie zablokowana

Bezpieczeństwo

Motocyklista ranny

Droga całkowicie zablokowana

 

Całkowicie zablokowana droga i ogromne korki w mieście, to efekt wypadku, do jakiego doszło na ul. Ostrowieckiej. Motocyklista trafił do szpitala. 

Wypadek drogowy na jednej z głównych ulic w mieście, i to w godzinach szczytu, to ogromne utrudnienia dla kierowców. Tak było w środę, 30 maja po godzinie 15.00 na ul. Ostrowieckiej w Starachowicach. W kierunku Al. Niepodległości jechały dwa samochody osobowe i motocykl. Kierująca seatem, 37-letnia kobieta w pewnym momencie zatrzymała się przed przejściem dla pieszych i podobnie postąpił jadący za nią 38-letni motocyklista. Ostrożności nie zachował natomiast 67-latek, który kierował samochodem marki kia i uderzył najpierw w motocyklistę, a następnie w seata.

- Wszyscy uczestnicy tego zdarzenia byli trzeźwi. Motocyklista został zabrany do szpitala na badania - relacjonował st. sierż. Paweł Kusiak, rzecznik prasowy KPP Starachowice.

Na miejscu pojawili się policyjni technicy, a droga była zablokowana w obu kierunkach, co spowodowało ogromne korki w mieście. Kierowcy omijali miejsce zdarzenia przez ulice w południowej części miasta, co powodowało kolejne utrudnienia w tamtych miejscach. Obecność policyjnych techników była konieczna, ponieważ przez kilka godzin nie było wiadomo, jaki jest stan zdrowia poszkodowanego motocyklisty, dlatego też droga musiała być zamknięta.

Na szczęście, po dokładnych badaniach, okazało się, że 38-latkowi nic poważnego się nie stało. Nie wymagał dalszej hospitalizacji i wieczorem został zwolniony do domu. O karze dla 67-latka, który doprowadził do tego zdarzenia, zadecyduje teraz sąd.

(mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ