Dzień Dziecka na wesoło

Pamiętają o najmłodszych

W numerze

Dzień Dziecka na wesoło

Pamiętają o najmłodszych

 

Festyn pod hasłem "Starosta Dzieciom" odbył się na terenie Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Starachowicach. Nie zabrakło licznych zabaw, którym towarzyszyły występy artystyczne i pokazy strażackie. 

Dzieciaki zaszczycili swoją obecnością poseł na Sejm RP Krzysztof Lipiec z wiceprzewodniczącym Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego Andrzejem Prusiem. Impreza, którą prowadziła Agnieszka Lasek - Piwarska - dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury, zaczęła się życzeniami patronki zabawy dla dzieciaków - starosty Danuty Krępy i ogłoszono konkurs plastyczny z MDK pod hasłem "Moje wymarzone wakacje". Jednocześnie trwał kolejny - "Kredą po asfalcie" zorganizowany przez Państwowe Ognisko Plastyczne, w którym najmłodsi mogli dać się ponieść swojej wyobraźni.

Występ Dziecięcego Zespołu Folklorystycznego "Kukułeczka" z zainteresowaniem obserwowały tego dnia - 29 maja - liczne rzecze uczestników festynu. Z głośników płynęła muzyka, śpiewali Mikołaj Dyka, Agata Kotwica, Lena Kozieł, Julia, Wolańska, Tymon Margowniczy, Karolina Niewczas i Julia Gwóźdź z Wokalnego Studia Piosenki MDK, a pani starosta oraz członkowie Zarządu Powiatu częstowali najmłodszych smakołykami.

W trakcie prezentacji muzycznych, odbywały się konkursy z nagrodami. Powstała wisząca galeria pod hasłem "Moje wymarzone wakacje", gdzie prezentowane prace dzieciaków, była nauka tańca belgijskiego, którą poprowadzili wychowankowie MDK w Starachowicach: Michalina Gołda oraz Maciej Cieciora. Na placu komendy najmłodsi mogli poznać od środka jak wygląda wóz strażacki, policyjny czy łódź motorowa. Był też czas na zrobienie sobie pamiątkowych zdjęć. Zainteresowaniem cieszył się również "zadymiony pokój" specjalnie zorganizowany przez strażaków do zaprezentowania najmłodszym sytuacji zagrożenia życia i zdrowia oraz strzelnica wodna, gdzie można było potrzymać węża strażackiego i strzelać wodą do tarczy.

Największe zainteresowanie oraz najwięcej emocji u najmłodszych wzbudził konkurs "Piłka parzy", Harcerska Grupa Ochotnicza zorganizowała natomiast jazdę po wyznaczonym obszarze na gokartach: a mające chęć uczestnictwa dzieci musiały połączyć się w pary i jak najszybciej odnaleźć osoby wskazane przez prowadzącego - Tomasza Łebka. Byli to starosta Danuta Krępa, Komendant Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Starachowicach, st. bryg. mgr inż. Wiesław Ungier oraz st. sierż. Anne Kroner z Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach. Strażacy również przygotowali niespodziankę: przeprowadzono kontrolowany wybuch, który został spektakularnie ugaszony przez naszą jednostkę. Zgromadzony tłum był pod wrażeniem, a liczne komentarze po akcji strażaków wcale nie milkły. W festynowym finale odbył się konkurs "Mikrofon dla wszystkich". Trzej mali mieszkańcy powiatu starachowickiego, których wybrała starosta Danuta Krępa, popisali się wokalem a capella.

(mac)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ