Dzielili się doświadczeniami

XI Sejmik Samorządów Szkolnych

 

Przedstawiciele 11 samorządów szkolnych wzięli udział w XI Sejmiku, który obradował w Szkole Podstawowej nr 10 z Oddziałami Integracyjnymi w Starachowicach. 

Organizatorami sesyjnego spotkania była SP nr 10 i Młodzieżowa Rada Miasta Starachowice. Rozpoczęła je Renata Samela - dyrektor SP nr 10, podkreślając niezmiernie ważną dla mieszkańców identyfikację z regionem, która kryje się pod hasłem "Świętokrzyskie to my!". Wspominała o licznych inicjatywach i konsultacjach jakie odbywają się z młodzieżą w całym województwie i życzyła gościom oraz opiekunom kreatywnego myślenia, a przede wszystkim działania na rzecz małej ojczyzny. Przewodnicząca Młodzieżowej Rady Miasta w Starachowicach, Dominika Chmielewska przekazała dobrą wiadomość, że 5 czerwca br. inauguruje działalność Młodzieżowy Sejmik Województwa Świętokrzyskiego, a w jego składzie - oprócz niej - jest też starachowiczanka, Dominika Lipa.

Liliana Jabłko, nauczycielka w SP nr 10, mentor MRM, scharakteryzowała metodę pracy Sejmiku 29 maja w SP nr 10 - "World cafe" oraz główne zasady, jakie mu przyświecały: "Daję z siebie tyle ile chcę!", "Kiedykolwiek się zacznie, jest to właściwy czas!", "Cokolwiek się wydarzy, miało się wydarzyć" oraz tzw. "Prawo dwóch stóp", czyli: "Jeśli podczas tego spotkania znajdziesz się w grupie, w której nie uczysz się niczego oraz nic nie wnosisz nowego, użyj swoich stóp i przejdź w takie miejsce, które uznasz, że jest dla ciebie dobre". W trakcie obrad do młodzieży dołączył prezydent miasta - Marek Materek.

Przedstawiciele samorządów w: SP nr 6, SP nr 12, Gim. nr 1, Gim. nr 2, Gim. nr 3, ZSZ nr 2, I LO, II LO, III LO oraz Specjalnym Ośrodku Szkolno- Wychowawczym w Starachowicach mówili o inicjatywach, które udało im się wcielić w życie w tym roku szkolnym, m.in. o korepetycjach koleżeńskich, wydarzeniach kulturalnych, radiowęzłach, zbiórkach oraz imprezach charytatywnych. Miłym przerywnikiem podczas spotkania był pokaz tańca dziewcząt ze Szkoły Tańca MiM.

mac

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ