Zachwycali się prozą i szlifowali swój warsztat!

W SCK

W numerze

Zachwycali się prozą i szlifowali swój warsztat!

W SCK

 

Aż 78 młodych recytatorów zmierzyło się podczas XXVIII Ogólnopolskiego Małego Konkursu Recytatorskiego organizowanego przez Starachowickie Centrum Kultury przy współpracy z Miejskim Centrum Kultury w Ostrowcu Świętokrzyskim. 

Inauguracją konkursu był spektakl pt. "Śpiąca Królewna" w wykonaniu grupy teatralnej ze Szkoły Podstawowej nr 10 z Oddziałami Integracyjnymi w Starachowicach, wystawiony 25 maja w placówce. Koncerty konkursowe uczestników w SCK oceniała Rada Artystyczna w składzie: Dorota Koman- Szmigiero – poetka, krytyk literacki, Anna Iwasiuta-Dudek – aktorka oraz Karolina Kominek - aktorka. Złotymi Kluczami do Tajemnic Wszechświata nagrodzono: w kategorii klas 0-III Karola Ziaję z Dębicy i Annę Zoch z Buska-Zdroju, w kategorii klas IV-VI: Emila Ciesielskiego z Gorzowa Wielkopolskiego i Kamilę Głutkowską z Zabrza, a wśród uczniów klas VII uhonorowano Marysię Gładyś ze Skarżyska-Kamiennej oraz Jeremiasza Mroczka ze Starachowic.

Swoich laureatów mieliśmy tylko jeszcze w gronie nagrodzonych Brązowym Kluczem do Tajemnic Wszechświata. W kategorii klas 0-III zdobyła go Otylia Bukała, a wyróżnienie w kategorii recytacja (kl. IV-VI) dostał Cyprian Bukała ze Starachowic.

mac

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ