Wiceminister Stawiarski z wizytą w powiecie starachowickim

W numerze

Wiceminister Stawiarski z wizytą w powiecie starachowickim

Wiceminister Sportu i Turystyki, Jarosław Stawiarski odwiedził w zeszłym tygodniu powiat starachowicki. Podczas swojej wizyty spotkał się z władzami powiatu, a potem wspólnie odwiedzili placówki, w których planowane są inwestycje przy udziale środków rządowych.

W spotkaniu z wiceministrem Jarosławem Stawiarskim uczestniczyła starosta Danuta Krępa oraz członkowie Zarządu Powiatu: Monika Nowak, Andrzej Sendecki i Małgorzata Pruś. Obecni byli też poseł Krzysztof Lipiec i Tomasz Andrzejewski, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Starachowicach. Wspólnie odwiedzili oni placówki, w których planowane są inwestycje przy udziale środków rządowych.

W pierwszej kolejności udali się do Zespołu Szkół Zawodowych nr 3 w Starachowicach, przy którym powstać ma hala sportowa. Obiekt na miarę XXI wieku stanąć ma w miejscu starego. Znajdą się tam boiska do piłki ręcznej, koszykówki i siatkówki. Będzie miejsce na zaplecze techniczne i gospodarcze, a także szatnie. Budowa hali ma ruszyć jeszcze w tym roku. Inwestycja będzie kosztować ok. 9,8 mln zł. Władze powiatu starają się o jej dofinansowanie ze środków rządowych w wysokości ok. 4 mln zł, o czym mówiła starosta Danuta Krępa.

- Złożyliśmy wniosek do Ministerstwa Sportu i Turystyki. Nigdy Powiatu nie byłoby stać na tak dużą inwestycję, dlatego czynimy starania o dodatkowe środki – mówiła starosta, zapewniając wiceministra, że zostaną one właściwie wykorzystane.

Inwestycja jest o tyle istotna, że w szkole działa od września klasa sportowa o profilu piłki nożnej, pod patronatem m.in. Wisły Kraków. Władze chcą stworzyć młodzieży odpowiednie warunki. A o tym, jak bardzo jest to potrzebne wiceminister usłyszał od dyrektora Mariusza Majewskiego i od samej młodzieży, która na co dzień trenuje w tej klasie.

- Jesteśmy otwarci na dobre projekty. Mam nadzieję, że taki będzie projekt ze Starachowic i że zrealizujemy go wspólnie – powiedział wiceminister J. Stawiarski.

Najprawdopodobniej pod koniec lipca ogłoszona zostanie lista zwycięskich projektów. Do programu "Sportowa Polska" zgłoszonych zostało 936 wniosków, na łączna kwotę 960 mln zł.

- Dla wszystkich z pewnością nie wystarczy pieniędzy. Wesprzemy tylko najlepsze projekty, które nie będą tylko pomnikami dla rządzących, a które będą służyły krzewieniu sportu – zapowiedział wiceminister.

Tylko w ciągu dwóch lat, jak przypomniał poseł Krzysztof Lipiec, Ministerstwo Sportu i Turystyki dofinansowało realizację 8 obiektów sportowych w gminach powiatu starachowickiego na kwotę blisko 9 mln zł.

- Starachowice kiedyś sportem kwitły, chcielibyśmy przywrócić te dobre, sportowe tradycje. Dlatego będziemy teraz optować za wsparciem tego projektu – zapowiedział parlamentarzysta.

Oprócz hali sportowej, władze powiatu chcą wybudować także otwartą strefę aktywności przy szkole, na co zamierzają pozyskać pieniądze z tzw. OSA, rządowego programu rozwoju małej infrastruktury sportowo – rekreacyjnej, który jest odpowiedzą na potrzeby społeczne w zakresie tworzenia ogólnodostępnych bezpłatnych stref rekreacyjnych. Miejsca, które tutaj powstaną przeznaczone będą dla osób w różnym wieku i o różnym poziomie aktywności, łącząc strefę relaksu z siłownią zewnętrzną.

Prosto ze Starachowic, wiceminister udał się do gminy Mirzec, gdzie został oprowadzony po placu budowy przy Szkole Podstawowej w Tychowie Starym oraz świeżo wyremontowanej hali sportowej w Szkole Podstawowej w Mircu. O inwestycjach oraz związanych z nimi problemach mówił wójt gminy Mirosław Seweryn.

m.p.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ