Ratownicza ekipa w finale

II LO

W numerze

Ratownicza ekipa w finale

II LO

 

Uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica w Starachowicach reprezentowali powiat starachowicki w wojewódzkich zawodach ratowniczych Polskiego Czerwonego Krzyża. Uplasowali się na piątej pozycji w województwie. 

Celem Mistrzostw Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża jest wzmocnienie procesu edukacji młodzieży poprzez podniesienie poziomu wiedzy z zakresu zasad udzielania pierwszej pomocy. Uczestnicy wojewódzkiej rywalizacji rozwiązywali 19 maja w Ostrowcu Świętokrzyskim test z historii PCK i wiedzy o ratownictwie medycznym, a także mierzyli się z zadaniami sprawdzającymi wiedzę praktyczną przeprowadzenia akcji ratowniczej w punktach pozoracyjnych. Atrakcją dla młodych ludzi były stacje przygotowane przez Państwową Straż Pożarną w Ostrowcu Świętokrzyskim oraz policję, gdzie drużyny walczyły o puchar komendanta PSP oraz ostrowieckiej policji.

Reprezentacja "Staszica" w składzie: Klaudia Seweryn i Michał Marzec z kl. IIc, Maciej Niewczas (kl. IIb), Weronika Kuśmierczyk (kl. Ib) i Kacper Grunt (kl. Id) ostatecznie zajęła piątą lokatę w województwie. Opiekunem drużyny był wicedyrektor szkoły Norbert Kutyła.

(mac)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ