Turniej piłki nożnej 7-osobowych drużyn

W ramach Olimpiad Specjalnych

 

W Starachowicach odbędzie się Turniej Piłki Nożnej Drużyn 7-osobowych Olimpiad Specjalnych. Wielkie emocje czekają nas już we wtorek, 29 maja. 

Areną sportowych zmagań będzie Stadion Miejski w Starachowicach, a głównym organizatorem imprezy jest Klub Olimpiad Specjalnych ARKA w Starachowicach działający przy Środowiskowym Domu Samopomocy w Starachowicach.

- Celem turnieju jest podsumowanie całorocznych zajęć w klubach olimpiad specjalnych, wyłonienie reprezentacji województwa świętokrzyskiego na zawody wyższego szczebla Olimpiad Specjalnych oraz integrowanie osób niepełnosprawnych z innymi środowiskami. Organizacyjnie turniej wspiera również Ośrodek Szkolenia i Wychowania przy OHP w Starachowicach, Komenda ZHP w Starachowicach, Rybnicki Sztab Ratownictwa Medycznego oraz Terenowa Sekcja Sędziów Piłki Nożnej w Skarżysku-Kamiennej - mówi Grzegorz Małkus, prezes Regionalnego Oddziału Stowarzyszenia Olimpiady Specjalne Polska Świętokrzyskie.

Ceremonia otwarcia turnieju zaplanowana jest na godzinę 9.00, natomiast rozgrywki sportowe odbywać się będą w godzinach od 10 do 15.00. Uroczyste zakończenie zaplanowano na godzinę 15.30.

(mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ