Starachowiczanie na podium

Caruso Kierownicy 2018 - Puchar Wiosny

Informacje sportowe

Starachowiczanie na podium

Caruso Kierownicy 2018 - Puchar Wiosny

 

Zwycięstwem kielczanina Piotra Cichonia zakończyła się wiosenna edycja Caruso Kierownicy 2018, organizowanego przez starachowicki oddział Automobilklubu Kieleckiego. Starachowiczanie: Marcin Kaniewski i Joanna Zdyb, zajęli odpowiednio 2. i 3. miejsce.

Zmagania Caruso Kierownicy organizowane są w ramach doskonalenia bezpiecznej i płynnej jazdy autem. Uczestnicy prowadzą samochód, na którego masce znajduje się talerz Jackie Stewarta z piłeczkami. Zadaniem zawodnika jest jak najszybsze przejechanie trasy, przy jednoczesnym zachowaniu płynności, by piłeczki nie spadły. Wiosenna edycja zmagań odbyła się w niedzielę, 20 maja na parkingu przy Galerii Galardia. Na starcie pojawili się kierowcy ze Starachowic i z Kielc.

- Zawodnicy mieli okazję rozgrywać zawody na samochodzie fiat punto udostępnionym do jazd konkursowych przez Salon Samochodowy Polskiego Związku Motorowego z Kielc. Konkurs składał się z trzech przejazdów trasy, z których dwa lepsze wyniki uwzględniano do klasyfikacji końcowej - relacjonuje Roman Jabłczyński, prezes starachowickiego oddziału i jednocześnie dyrektor zawodów.

W skład zespołu organizacyjno-sędziowskiego wchodzili ponadto sędziowie sportowi Polskiego Związku Motoryzacyjnego z Kielc.

Najlepszy wynik na trasie uzyskał Piotr Cichoń z Kielc. Pozostałe dwa miejsca na podium zajęli już reprezentanci Starachowic. Druga lokata przypadła Marcinowi Kaniewskiemu, a trzecia Joannie Zdyb. Najlepsi otrzymali pamiątkowe puchary, a wręczył je Roman Jabłczyński.

(mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ