Do awansu dołożyli puchar!

Ten sezon należał do Absolwentów

Niewątpliwie miniony sezon siatkarski w regionie należał do Absolwentów Starachowice. Po triumfie ligowym i awansie, starachowiczanie wywalczyli także Puchar Świętokrzyska Siatkówka Cup 2018. Nasza ekipa przegrywała w finałowym meczu 0:2, by ostatecznie wygrać 3:2!

Siatkarskie emocje już nieco opadły, bo nasi zawodnicy awans wywalczyli już kilka tygodni temu, ale to nie był koniec ich rywalizacji na parkiecie. Dobra postawa Absolwentów doprowadziła ich do finału Pucharu Świętokrzyska Siatkówka Cup 2018. W drodze do decydującego spotkania starachowiczanie wyeliminowali najpierw Team Spirit Kielce, a w kolejnych meczach poradzili sobie ze Spartą Zagnańsk i trzecioligowym Fodder Kielce.

Finał pucharu rozegrano w ubiegłą środę w Starachowicach, z udziałem trzecioligowego SMS Ostrowiec Świętokrzyski. Trudno było przed spotkaniem wskazać jednoznacznego faworyta tej potyczki. Co prawda siatkarze z Ostrowca jeszcze wystąpili jako drużyna z III ligi, ale miniony sezon był dla nich nieudany i po barażach zanotowali spadek. W przeciwnym kierunku powędrowali Absolwenci i tym samym obie ekipy na pewno nie spotkają się w nowym sezonie na ligowych parkietach.

Od samego początku starcia finałowego widać było pewną nerwowość. Mecz jednak był wyrównany, ale pierwszego seta w końcówce na swoją korzyść rozstrzygnęli goście wynikiem 25:21. Jeszcze bardziej wyrównane było drugie starcie, które rozstrzygnęło się na przewagi (26:24). Tym razem również górą byli przyjezdni i tym samym byli już o krok od końcowego triumfu. Wystarczała im wygrana w jednym secie.

Po raz kolejny przekonaliśmy się o tym, że siatkówka jest zupełnie nieprzewidywalna i sprawdziło się stare siatkarskie porzekadło przy wyniku 2:0, że "jeśli nie wygrywasz 3:0, to przegrywasz 2:3". Tak właśnie się stało, a starachowiczanie dali prawdziwy popis siatkówki! Kontaktowego seta zdobyli po wygranej 25:22, a czwarty set mógł rozstrzygnąć się w każdą stronę. Zespoły grały "punkt za punkt" i ostatecznie potrzebne były przewagi. Wojnę nerwów wygrali Absolwenci, którzy wynikiem 27:25 doprowadzili do tie-breaka. Emocji nie brakowało również w ostatniej partii. Oczywiście rozstrzygnęła się ona na przewagi. Znów górą byli starachowiczanie, którzy po wyniku 17:15 wygrali całe spotkanie 3:2 i sięgnęli po puchar!

- To był najdłuższy mecz w tym sezonie. Najważniejsze jednak, że kończymy go w podwójnej koronie – powiedział dla portalu UM kapitan naszej drużyny, Michał Dziarmaga.