Barakuda powiększa przewagę

Prowadzimy w Małej Świętokrzyskiej Lidze Pływackiej

Informacje sportowe

Barakuda powiększa przewagę

Prowadzimy w Małej Świętokrzyskiej Lidze Pływackiej

 

Zwycięstwem Barakudy Starachowice w klasyfikacji generalnej zakończyła się III runda Małej Świętokrzyskiej Ligi Pływackiej. Starachowiczanie prowadzą od pierwszego etapu i sukcesywnie zwiększają przewagę nad rywalami.

Tym razem miejscem zawodów była pływalnia w Staszowie. Starachowiccy pływacy pewnie zmierzają po końcowy triumf i tym samym obronę wywalczonego przed rokiem trofeum. Tym razem w "generalce" podopieczni Bartosza Staneckiego i Wojciecha Szlęzaka powiększyli przewagę nad drugą w zestawieniu Koroną-Swim Kielce oraz trzecią - FOKĄ Sandomierz. Jak do tej pory nasi reprezentanci wygrywają zmagania z ogromną przewagą nad rywalami. Podobnie było w Staszowie, gdzie nasi zdobyli 305 punktów, a kolejny zespół 227.

W rywalizacji chłopców najlepiej spisał się Jan Olesiński, który triumfował zarówno na dystansie 100 metrów stylem zmiennym, jak i na 50 metrów stylem klasycznym. W tej drugiej konkurencji, tyle że w starszej kategorii wiekowej, wygrał Oskar Jaroński. Nasi reprezentanci bardzo dobrze spisali się także w rywalizacji na 200 metrów stylem dowolnym. Kacper Świercz, Oskar Jaroński i Bartłomiej Kasperkiewicz zajęli odpowiednio miejsca od 2. do 4.

Swoje zrobiły także dziewczęta, które pewnie wygrały sztafetę 10-latek, a w starszej o rok kategorii starachowiczanki zajęły drugą lokatę. Indywidualnie również mieliśmy dużo powodów do radości. Beata Woźniak wygrała dystans 50 metrów stylem dowolnym, a także 100 metrów stylem zmiennym. Na najwyższym stopniu podium stanęła także Weronika Kowalczyk, która nie miała sobie równych na 100 metrów stylem grzbietowym. Dobry występ zaliczyła również Zofia Zatorska, która zajęła drugą lokatę na 50 metrów "klasykiem".

Na półmetku ligowych zmagań Barakuda pozostaje pewnym liderem, a kolejne zawody z cyklu odbędą się dopiero we wrześniu w Końskich. Później jeszcze w Busku-Zdroju, a gospodarzem ostatniej serii zaplanowanej na 1 grudnia będzie ówczesny lider. Z dużą dozą prawdopodobieństwa, graniczącego z pewnością, możemy powiedzieć, że będą to Starachowice.

(mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ