"Maniacy" zaczęli działać

Wąchock

"Maniacy" zaczęli działać

Dzięki środkom przyznanym w ramach Programu Grantowego "Mania Działania", Młodzieżowa Rada Miasta w Wąchocku propagować będzie zdrowy styl życia.

Młodzież z Wąchocka oraz stowarzyszenia z Pawłowa i Mirca, uczestniczący w programie "Mania Działania", pozyskali granty w wysokości do 1000 zł na realizację swoich pomysłów adresowanych do lokalnych społeczności. Symboliczne czeki wręczył społecznym "maniakom" marszałek Adam Jarubas i Maciej Ziernik, prezes Zarządu Regionalnego Centrum Wolontariatu w Kielcach.

– Jesteśmy "maniakami działania", dlatego próbujemy małymi krokami zregionalizować ten projekt, zachęcić do udziału w nim jak największą liczbę świętokrzyskich gmin. Niech poczują dobrą energię (...) Samorządy mogą tworzyć przestrzeń dla młodych. Kooperacja samorządu regionalnego z lokalnymi oraz grup nieformalnych działających na rzecz młodzieży, lokalnych stowarzyszeń i Centrum Wolontariatu przyniesie świetne efekty – podkreślił marszałek.

Wśród grantobiorców są m. in. dwie grupy z Wąchocka – "Gimbusy na wymarciu" i "Wąchock City", które będą realizować na terenie swojej gminy zadania sportowe.

– Poprzez turnieje, pokazy talentów, wystawy, chcemy zachęcić rówieśników do aktywności fizycznej – mówiła Julia Adamczyk z grupy "Gimbusy na wymarciu", a Tomasz Życiński z "Wąchock City", przekonywał, że zamiast siedzieć w domu i grać na komputerze, warto spędzić wolny czas na powietrzu.

– Mamy świetną bazę: korty, pełnowymiarowe boisko do piłki nożnej, skatepark. Nic tylko korzystać – zachęcał.

Granty dostało także Stowarzyszenie "Twoja Szansa" z Mirca, które będzie promować dobre pomysły młodych ludzi oraz Stowarzyszenie Gmina Pawłów Plus na realizację projektów "Kobieto broń się!", "Siatkówka – pasja i nauczycielka"oraz "Tańcz z the Barbies!"

(az)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ