Zwiedzali i wymieniali doświadczenia

DKK Pawłów

 

Na zaproszenie dyrektorki Miejsko – Gminnej Biblioteki Publicznej w Bodzentynie, Marty Janickiej, 10 klubowiczów DKK z GBP w Pawłowie odwiedziło tamtejszą książnicę.

Z okazji Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek oraz Dnia Bibliotekarza, przypadających w pierwszej połowie maja, miłośnicy książek w Pawłowa gościli w bibliotece w Bodzentynie.

- Po drodze wstąpiliśmy do Tarczku, aby zwiedzić perełkę tego regionu – zabytkowy kościół p.w. św. Idziego Opata. W zwiedzaniu przewodniczył nam ks. Radosław Sobalkowski - proboszcz tej parafii, który bardzo ciekawie i szczegółowo przybliżył nam historię kościoła i Tarczku - relacjonuje GAZECIE Teresa Sobczak, dyrektor biblioteki w Pawłowie.

W spotkaniu w Bodzentynie uczestniczył również burmistrz miasta i gminy Bodzentyn Dariusz Skiba oraz prezes Towarzystwa Przyjaciół Bodzentyna Michał Rachtan. Włodarz miasta złożył paniom bibliotekarkom życzenia z okazji ich święta, a Teresie Sobczak – dyrektorce GBP w Pawłowie wręczył bukiet kwiatów.

Po mieście oprowadził gości Michał Rachtan, pokazując urocze jego zakątki: ruiny zamku, kościół parafialny Wniebowzięcia NMP i św. Stanisława Biskupa oraz górny rynek. Klubowicze byli pod wrażeniem jego ogromnej wiedzy i już umówili się na następne spotkanie i zwiedzanie dalszej części Bodzentyna.

- Serdecznie dziękujemy dyrektor Marcie Janickiej i pracownikom Biblioteki za zorganizowanie spotkania integracyjnego, podczas którego mogliśmy się bardziej poznać i wymienić doświadczenia. Dzięki wzajemnej wymianie książek mogliśmy porozmawiać o tych przeczytanych w obu Klubach DKK - mówi GAZECIE Teresa Sobczak.

- Mimo że w naszej okolicy nie ma tylu zabytków, to i tak mamy co zwiedzić i dlatego na pewno w takim składzie spotkamy się też w Pawłowie - dodaje.

(az)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ