"Na tropach bohaterów książek"

W numerze

"Na tropach bohaterów książek"

Turniej czytelniczy pod tytułowym hasłem zorganizowano w Szkole Podstawowej nr 9 w Starachowicach. Na uczniów klas IV - VII czekały ciekawe zadania czytelnicze.

Turniej rozgrywany był w dwóch kategoriach: wiedza ogólna i krzyżówka. Rozpoczął się krótkim przedstawieniem pt. "Harry Potter w krainie magii", które miało na celu wprowadzić nastrój rywalizacji. Każda grupa wiekowa miała do przeczytania dwie książki, a na terenie szkoły rozmieszczono dziewięć stanowisk. Klasy zostały podzielone na cztery grupy, które otrzymały instrukcje, do kogo należy się udać, aby rozwiązać zadania. Na każdym stanowisku uczniowie zbierali punkty za prawidłowe odpowiedzi lub poprawnie wykonane zadanie, a po wykonaniu wszystkich zadań wracali do biblioteki, aby odgadnąć finałowe hasło, które brzmiało: "Czytanie to najlepszy sposób uczenia się".

Ogłoszenie wyników nastąpiło 16 maja br. Wśród klas czwartych, w turnieju wiedzy ogólnej triumfowali w swoich kategoriach: klasa IV A i V A, w kategorii krzyżówka najlepsza była IV C, krzyżówkę wygrała - V C, a klasa VI A zwyciężyła w obu kategoriach. W grupie siódmoklasistów, z wiedzy ogólnej najlepsi okazali się uczniowie VII C, a w kategorii krzyżówka wygrała kl. VII B.

Celem projektu, który przygotowały Magdalena Dulewicz i Agnieszka Słowik, było zachęcenie uczniów do czytania książek.

(zaz)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ