Derby regionu dla Staru!

Na piłkarskich boiskach

W najciekawszym spotkaniu naszych zespołów na piłkarskich boiskach, Star Starachowice rozbił na wyjeździe GKS Rudki aż 4:1. Jak na derbowe spotkanie przystało, mecz był bardzo emocjonujący. Hat-trickiem w tym spotkaniu popisał się Dariusz Anduła.

Klasa Okręgowa

*Zenit Chmielnik – Star Starachowice 2:2 (1:1). Bramki dla Staru: Dariusz Anduła (10), Marcin Chodniewicz (70).

Star: Sieczka – Kosztowniak, Janikowski, Nowocień, Chodniewicz, Kania, Drabik (72. Serwicki), Gołyski (82. Madejski), Wiecha, Fabjański, Anduła. Trener: Arkadiusz Bilski.

Star rozegrał bardzo dobre spotkanie w środku tygodnia. W zaległym pojedynku wyjazdowym z Zenitem Chmielnik padł jednak „tylko” remis. Tylko dlatego, że starachowiczanie byli zdecydowanie lepsi, dwa razy prowadzili, a ostatnią bramkę stracili po kontrowersyjnym rzucie karnym. Za sprawą Dariusza Anduły nasi gracze już w 10. minucie wyszli na prowadzenie. Miejscowi przed przerwą zdołali wyrównać, ale w drugiej części meczu znów nasi byli skuteczniejsi. W 70. minucie na listę strzelców wpisał się Marcin Chodniewicz. Niestety, kilka chwil później sędzia odgwizdał rzut karny za kontrowersyjne zagranie ręką jednego z naszych graczy, a miejscowi wykorzystali „jedenastkę”. Ostatecznie mecz zakończył się remisem 2:2.

*GKS Rudki - Star Starachowice 1:4 (0:1). Bramki dla Staru: Dariusz Anduła (15, 55, 67), Filip Niewczas (80).

Star: Patryk Sieczka – Marcin Chodniewicz, Dominik Janikowski, Jakub Nowocień, Patryk Kosztowniak, Jakub Kania, Daniel Wiecha, Emil Gołyski (62. Bartłomiej Drabik), Piotr Serwicki (70. Emil Madejski), Mariusz Fabjański (83. Karol Maciąg), Dariusz Anduła (76. Filip Niewczas). Trener: Arkadiusz Bilski.

IV liga

*Wierna Małogoszcz – Kamienna Brody 2:1 (1:0). Bramka dla Kamiennej: Szczepan Dziewięcki (57).

Kamienna: Karol Krupa - Artur Kidoń, Krzysztof Świątek, Radosław Kardas, Paweł Sado, Marcin Wróbel, Piotr Jedlikowski, Mateusz Gajewski (90. Mariusz Jagieła), Dawid Soboń (65. Kacper Maciejczak), Szczepan Dziewięcki, Jakub Praga. Trener: Marcin Wróbel.

*Kamienna Brody – Naprzód Jędrzejów 0:0

Kamienna: Dymanowski – Wróbel (46. Dziewięcki), Świątek, Jedlikowski, Jagieła, Kidoń (27. Gajewski), Dziadowicz, Sado (65. Soboń), Praga (65. Tymoszuk), Nowak, Kardas. Trener: Marcin Wróbel.

*GKS Nowiny – Łysica Bodzentyn 1:2 (0:0). Bramki dla Łysicy: Dominik Chrzanowski, Krzysztof Trela.

B klasa – gr. III

*Marol Jacentów - Arka Pawłów 1:2

A klasa – gr. Radom I

*Iskra Gózd - Polonia Iłża 0:3

CLJ U-17

*Karpaty Krosno - Juventa Starachowice 1:0 (1:0)

Juventa: Pocheć – Błażejewski (50. Tumulec), Śmigielski, Bracik, Błaszczyk, Kalisz, Gach (60. Płatek), Gurski, Zapała, Mańturz, Marzec. Trenerzy: Mariusz Wójcik, Piotr Dejworek.

Juniorzy młodsi Juventy zanotowali trzeci mecz bez zwycięstwa i drugą porażkę z rzędu w ramach Centralnej Ligi Juniorów U-17. Tym razem młodzi starachowiczanie przegrali na wyjeździe z Karpatami Krosno 0:1. O korzystny wynik było o tyle trudniej, że nasi gracze od 60. minuty grali w osłabieniu, po czerwonej kartce dla Jakuba Gurskiego. Podopieczni Mariusza Wójcika i Piotra Dejworka spadli na 4. miejsce w tabeli, ale w tym sezonie jeszcze wszystko może się zdarzyć, lecz na błędy nie ma już miejsca.

- Niestety, nie wykorzystaliśmy kilku dogodnych sytuacji do zdobycia bramek, sędzia nie uznał nam gola, a na domiar złego straciliśmy Kubę Gurskiego za drugą żółtą kartkę – powiedział po spotkaniu trener Wójcik.