Udane strzelania Agaty

Utrzymać formę na Puchar Świata

Informacje sportowe

Udane strzelania Agaty

Utrzymać formę na Puchar Świata

 

Wyrównany rekord życiowy w pistolecie sportowym, udane eliminacje i pech w finale, a także drugie miejsce w drużynie, to dorobek Agaty Nowak podczas strzeleckich zawodów w czeskim Pilznie. Zawodniczka Świtu Starachowice zaprezentowała się z dobrej strony podczas prestiżowych Grand Prix of Liberation. 

Silnie obsadzone międzynarodowe zawody strzeleckie w Czechach były wyzwaniem dla naszej zawodniczki. Starachowiczanka tradycyjnie rywalizowała w dwóch konkurencjach: pistolecie pneumatycznym oraz pistolecie sportowym. O tym, że w Pilznie zameldowali się najlepsi europejscy zawodnicy niech świadczy fakt, że walka była niezwykle wyrównana.

Na pierwszy ogień poszedł pistolet pneumatyczny, w których do rywalizacji przystąpiły 94 zawodniczki. Podopieczna Marka Ratajskiego ze Świtu Starachowice zmagania rozpoczęła nie najlepiej. W pierwszej serii uzyskała 93 punkty, ale był to dopiero początek i wszystko mogło się jeszcze zdarzyć. Nadzieje na awans odżyły po trzeciej serii, w której starachowiczanka uzyskała 97 punktów i był to drugi wynik w całej stawce. Rywalizacja była bardzo zacięta, a ostatecznie naszej zawodniczce po prostu zabrakło szczęścia. Uzyskała w sumie 565 punktów i sklasyfikowana została na 16. pozycji. Do finału kwalifikowała się najlepsza ósemka zawodniczek, ale punktowo od finału Agatę dzieliły zaledwie cztery "oczka". Wynik 569 dawał już finał, a liderka eliminacji uzyskała 578 punktów.

Znacznie lepiej nasze reprezentantce poszło w zmaganiach pistoletu sportowego. W eliminacjach Agata Nowak zaprezentowała iście światową formę. W części dokładnej uzyskała 287 punktów, a w części szybkiej 293. Łączny rezultat 580 "oczek" dał jej pewny awans do finałowej stawki z drugiego miejsca. Warto zaznaczyć, że w trzeciej serii w części szybkiej uzyskała 99 punktów na 100 możliwych! Eliminacje wygrała Węgierka Veronika Major. Niestety, już na początku z finałem pożegnała się starachowiczanka, która w dogrywce uległa reprezentantce Węgier.

- Wynik Agaty w pistolecie sportowym był naprawdę dobry. Łączny rezultat 580 punktów przy sprzyjających okolicznościach może pozwolić już na załapanie się do najlepszej ósemki na Pucharach Świata - nie ukrywał zadowolenia klubowy trener Marek Ratajski.

To nie był koniec sportowych emocji w Pilznie. Agata Nowak wystartowała jeszcze w konkurencji drużynowej. Wraz z Martą Barszczak i Natalią Król, Polki zaprezentowały także znakomitą formę. Przez całą rywalizację toczyły zacięty bój z Niemkami. W gronie naszych reprezentantek starachowiczanka okazała się najskuteczniejsza i nieoficjalną wewnętrzną rywalizację wygrała z wynikiem 580 punków. Po zakończeniu finałowych rywalizacji okazało się, że Polki i Niemki uzyskały wynik 1706 punktów i o wyłonieniu ostatecznych zwyciężczyń musiała zadecydować klasyfikacja "wewnętrznych dziesiątek". Ta statystyka była po stronie naszych rywalek, 54 do 31 i złoty medal trafił do naszych zachodnich sąsiadek.

Jeśli nasza zawodniczka zachowa formę, to będzie mogła nawiązać walkę z najlepszymi strzelczyniami świata. Już jutro (22 maja) w Monachium rusza kolejny Puchar Świata. Starachowiczanka jest w gronie powołanych zawodniczek.

(mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ