Barakuda na podium

Duża Świętokrzyska Liga Pływacka

Informacje sportowe

Barakuda na podium

Duża Świętokrzyska Liga Pływacka

 

Na trzecim miejscu w klasyfikacji generalnej zakończyli zmagania w Dużej Świętokrzyskiej Lidze Pływackiej zawodnicy starachowickiej Barakudy. Z bardzo dobrej strony zaprezentowały się dziewczęta, które ustąpiły miejsca jedynie rywalkom z Ostrowca Świętokrzyskiego.

Trzecia seria Dużej Świętokrzyskiej Ligi Pływackiej odbyła się na początku maja w Ostrowcu Świętokrzyskim. Starachowicka Barakuda przystąpiła do rywalizacji jako wicelider, po dwóch wcześniejszych seriach. Zdecydowanym faworytem Dużej Ligi są pływacy z KSZO Ostrowiec, którzy dominują zarówno w zmaganiach chłopców, jak i dziewcząt. Również tym razem, występując w roli gospodarzy, zaprezentowali się bardzo dobrze i powiększyli przewagę w "generalce". Nasza Barakuda utrzymała drugą lokatę, ale straciła sporo z wywalczonej wcześniej przewagi nad trzecim zespołem Salos Cortile Kielce.

Utrzymanie drugiej pozycji po ostatnich zawodach, to w dużej mierze zasługa dziewcząt, które w końcowej klasyfikacji zajęły drugą lokatę. Słabiej wypadli chłopcy, którzy sklasyfikowani zostali dopiero na 5. pozycji.

Najlepiej z naszych zawodników spisał się Maciej Szlęzak. Jako jedyny reprezentant Barakudy zakończył rywalizację na pierwszym miejscu. Utalentowany zawodnik rywalizował na dystansie 200 metrów stylem grzbietowym, który dla naszego klubu był bardzo udany, bo w rywalizacji 12-latków drugie miejsce zajął Oskar Markiewicz. Dobry występ zaliczył Łukasz Pomorski, który był drugi na dystansie 100 metrów stylem dowolnym. Drugą lokatę w kolejnej kategorii zajął także Maciej Szlęzak, tym razem na 200 metrów stylem zmiennym. Na podium znalazł się również Oliwier Krzoski (13-latkowie, 200 metrów stylem grzbietowym). Z kolei w rywalizacji drużynowej nasi chłopcy zajęli trzecie miejsce.

Zdecydowanie lepiej zaprezentowały się dziewczęta. Zmagania na dystansie 100 metrów stylem dowolnym rozegrano w kilku kategoriach wiekowych. Weronika Latała wygrała rywalizację 14-latek, a Hanna Stanecka była druga. Na tym samym dystansie drugą lokatę zajęła Maria Jarzyna a trzecia była Anita Zarychta. Nasze pływaczki zajęły czołowe lokaty również w zmaganiach na dystansie 800 metrów stylem dowolnym. Antonina Wiśniewska, Aleksandra Sierpień i Barbara Gmiter zajęły odpowiednio 2, 3 i 4. miejsce. Cztery miejsca na podium zawodniczki Barakudy wywalczyły na 200 metrów stylem grzbietowym. Co prawda żadnej z naszych pływaczek nie udało się wygrać rywalizacji, ale wśród 14-latek Hanna Stanecka i Antonina Wiśniewska zajęły drugie i trzecie miejsce, a takie same pozycje w rywalizacji 12-latek wywalczyły kolejno Maja Adamus i Oliwia Mroczkowska. Równie dobrze poszło naszym na 50 metrów stylem klasycznym. Wśród 14-latek wygrała Julia Ofman, a Aleksandra Sierpień była druga, natomiast w zmaganiach 13-latek drugą lokatę wywalczyła Karolina Pocheć.

Prawdziwą dominację Barakudy potwierdziła rywalizacja na 100 metrów stylem motylkowym, bo nasze zawodniczki wygrały we wszystkich kategoriach wiekowych. Wśród 15-latek równych sobie nie miała Anita Zarychta. W rok młodszej kategorii triumfowała Weronika Latała, a Barbara Gmiter była druga. W zmaganiach 13-latek wygrała natomiast Karolina Pocheć, a w najmłodszej kategorii najlepszy wynik uzyskała Amelia Głowacka, która wyprzedziła swoją klubową koleżankę Wiktorię Jeśko. Trzy miejsca na podium wywalczyliśmy także w stylu zmiennym na dystansie 200 metrów. Swoją kategorię wiekową wygrała Julia Ofman, a Julia Dziwosz i Maria Jarzyna zakończyły zmagania na drugich pozycjach. Nasze dziewczęta wygrały także sztafetę 13-latek na dystansie 4x100 metrów stylem dowolnym.

Były to ostatnie zawody w tym półroczu z cyklu Dużej Świętokrzyskiej Ligi Pływackiej. Kolejne zaplanowane są we wrześniu. Niedoścignieni wydają się zawodnicy z KSZO Ostrowiec, ale zapowiada się zażarta walka o drugą lokatę, pomiędzy naszą Barakudą a Salos Cortile Kielce.

(mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ