"Mecz przeciw dyskryminacji niepełnosprawnych"

Uczniowie z Rzepina na meczu PGE Vive Kielce

Informacje sportowe

"Mecz przeciw dyskryminacji niepełnosprawnych"

Uczniowie z Rzepina na meczu PGE Vive Kielce

Uczniowie z Rzepina kolejny raz na żywo obserwowali w akcji szczypiornistów PGE Vive Kielce. Sportowe wydarzenie związane było z obchodami Europejskiego Dnia Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych.

Kilkunastu uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej im. mjr. Jana Piwnika "Ponurego" w Rzepinie gościło na meczu najlepszej polskiej drużyny piłki ręcznej - PGE Vive Kielce.

- Było to wyjątkowe widowisko sportowe, związane z obchodami Europejskiego Dnia Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych. Na turniej otrzymał zaproszenie nasz uczeń Kacper Walkiewicz, który wraz z innymi osobami niepełnosprawnymi wyprowadzał zawodników kieleckiej drużyny na parkiet. Dodatkowo otrzymał zadanie podania pierwszej piłki, a jednocześnie rozpoczęcia meczu z Energą Kalisz - relacjonują opiekunowie.

Z trybun dopingowała go duża grupa kolegów ze szkoły.

- Dla Kacpra było to ogromne przeżycie, ponieważ pierwszy raz miał możliwość spotkania się z tak wspaniałymi zawodnikami oraz organizatorami imprez sportowych - dodają.

Wyjazd był możliwy dzięki inicjatywie Grety Kusiak, która nawiązała współprace z dyrektorem sportowym mistrzów Polski w piłce ręcznej. Dzięki temu udało się spełnić jedno z marzeń Kacpra, a pozostała grupa uczniów przeżyła prawdziwą lekcję szacunku dla osób niepełnosprawnych i sportowej rywalizacji w duchu fair play.

Uczniowie z opiekunami: Gretą Kusiak, Martą Dudek i Piotrem Kusiakiem, zrobili sobie wspólne zdjęcie z zawodnikami VIVE. Mecz ten na długo pozostanie w ich pamięci.

(mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ