Zdominowali podium

LKB Rudnik startował w Radomiu

Wysoką formę w Radomiu zaprezentowali zawodnicy Ludowego Klubu Biegacza Rudnik. Biegacze z gminy Brody, którzy wystartowali w rywalizacji z okazji rocznicy Konstytucji 3 Maja, aż siedmiokrotnie stawali na podium

Do Radomia wyjechało 11 zawodników LKB Rudnik. Z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja zorganizowano liczne biegi na różnych dystansach, w zależności od wieku uczestników. Na starcie pojawiło się 700 biegaczy, w tym 200 dzieci.

Najlepiej z naszych reprezentantów spisali się Monika Bonio i Bartosz Bernaciak, którzy w kategorii wiekowej 16-19 lat nie mieli sobie równych i pewnie wygrali zmagania. Młodzież mierzyła się z dystansem 5 kilometrów. Równie dobrze spisali się Jakub Ciemienga i prezes Sylwester Dudek. Jakub okazał się najlepszy na dystansie 800 metrów w biegach gimnazjalistów, a Sylwester Dudek wygrał kategorię M-50 na dystansie 10 kilometrów. Z taką samą odległością mierzył się Janusz Kaus (M-70), który ostatecznie zajął drugą pozycję.

Na podium mieliśmy jeszcze dwoje reprezentantów. Zarówno Krystian Ślifierz wśród gimnazjalistów, jak i Dariusz Sikora wśród klas V-VI szkół podstawowych wywalczyli brązowe medale. Obaj rywalizowali na dystansie 800 metrów. W Radomiu biegali jeszcze Klaudia Kowalska (4. miejsce), Oliwia Główka (6), Alan Stępniewski (8) i Zbigniew Sikora (8).