Atrakcyjne Dni Leśmianowskie

26 - 27 maja w Iłży

Iłża

Atrakcyjne Dni Leśmianowskie

26 - 27 maja w Iłży

Tradycyjnie w maju w Iłży spotykają się sympatycy twórczości Bolesława Leśmiana, aby uczestniczyć w festiwalowych konkursach, turniejach i koncertach podczas corocznych Dni Leśmianowskich.

Organizowana od ponad 30 lat impreza promuje regionalne związki wybitnego polskiego poety z ziemią iłżecką oraz kultywuje piękno języka polskiego znajdującego odbicie w poezji. Podczas tegorocznych Dni Leśmianowskich, organizowanych w Iłżeckim Domu Kultury, odbywać się będą konkursy literackie, recytatorskie inspirowane twórczością Bolesława Leśmiana. Tradycyjnie rozstrzygnięty też zostanie konkurs plastyczny, a na scenie prezentować się będą teatry nawiązujące do twórczości poety.

Organizatorzy imprezy przygotowali też różnorodne imprezy towarzyszące festiwalowi, m.in. parady uliczne nawiązujące do Leśmianowskich postaci literackich, zwiedzanie niezwykle interesujących zbiorów Izby Pamięci Bolesława Leśmiana oraz sesje kulturalne i warsztaty artystyczne. Nie zabraknie też atrakcji artystycznych nawiązujących do twórczości poety i występów gwiazd piosenki poetyckiej czy autorskiej.

Taką miłą niespodzianką jest koncert jednego z najbardziej znanych reprezentantów polskiej piosenki autorskiej Roberta Kasprzyckiego z zespołem. Wystąpi on w sobotę 26 maja w Sali Widowiskowo Kinowej Domu Kultury z zespołem w składzie: Maks Szelęgiewicz (gitar, wokal), Krzysztof Wyrwa (bas), Adam Zadora (perkusja). W muzyce Roberta Kasprzyckiego odnaleźć można ślady wielu inspiracji, mieszanki flamenco, jazzu, i muzyki folk-rock. Warto więc wybrać się na Iłżecki koncert artysty, tym bardziej że organizatorzy znaleźli sponsorów i wstęp na koncert jest wolny. Więcej szczegółów o tej atrakcji i innych imprezach Dni Leśmianowskich na www.dkilza.pl

K.K.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ