Młode talenty

Iłża

 

Ponad 60 młodych wokalistów oraz adeptów sztuki żywego słowa uczestniczyło w prezentacjach konkursowych XII Ogólnopolskiego Festiwalu Artystycznego Dzieci i Młodzieży "Słowo i Piosenka" organizowanego w Iłżeckim Domu Kultury. 

Konkursowe występy odbywały się w dwóch kategoriach: wokalnej i żywego słowa, w nowej sali widowiskowej przy ciekawej oprawie scenograficznej i efektach oświetleniowych. Uczestnicy festiwalu występujący w kategorii słownej prezentowali dowolne utwory literackie w formie monologu lub scenki rodzajowej, a wokaliści prezentowali piosenki polskich autorów i kompozytorów w nowej aranżacji muzycznej.

Prezentacje konkursowe oceniało jury pod kierownictwem Pawła Chedy, mającego bogaty dorobek artystyczny w sztuce wokalnej. Nie miało łatwego zadania w wyłonieniu laureatów festiwalu, gdyż wszyscy wykonawcy prezentowali wysoki i wyrównany poziom artystyczny. Niektórzy z uczestników mają w swoim artystycznym CV występy w wielu konkursach i udział w popularnych talk showach telewizyjnych.

Decyzją komisji oceniającej, wytypowana grupa osób nagrodzonych i wyróżnionych wystąpi na koncertach laureatów organizowanych podczas Dni Miasta w dniach 15-17 czerwca br. Są wśród nich:Patrycja Nowak – Iłża i Jan Gut – Pakosławw kategorii "Słowa oraz wyróżnione: Katarzyna Tusińska – Pakosław i Natalia Giemza – Iłża.

W kategorii wokalnej (7 - 12 lat) wyróżnienie wyśpiewali: Natalia Łygan – Iłża, Donata Rzońca – Jasieniec, trio wokalne: Julia Pastuszka, Igor Czubak i Zuzanna Moskal – Maziarze Stare oraz Alicja Łodej i Zofia Zięba – Błaziny Dolne. W starszej kategorii uczestników (13 - 16 lat) wyróżniono natomiast: Lenę Rzońcę, Kamila Jaśkiewicza i Wiktorię Gutkowską z Iłży, wśród laureatów w grupie uczestników powyżej 16 lat i osób dorosłych jest Mariusz Kita z Jedlanki Starej, a wyróżnienia zdobyły: Angelika Dróżdż i Natalia Ruśkowska z Iłży oraz Sandra Dudek z Chwałowic.

Organizatorami festiwalu i fundatorami nagród dla laureatów byli: Powiat Radomski, Gmina Iłża, Gminna Komisja Terapii Uzależnień i Dom Kultury.

K.K

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ