Pracownicy ewakuowani

Pożar w firmie

Bezpieczeństwo

Pracownicy ewakuowani

Pożar w firmie

 

Strażacy walczyli z pożarem jednej z większych firm na terenie miasta. Ogień pojawił się, gdy w zakładzie było wielu pracowników. 

Zgłoszenie o pożarze w firmie Provost przy ul. 1 Maja w Starachowicach dotarło do strażaków w poniedziałek (14 maja) około godziny 10.00. Ze wstępnych informacji wynikało, że ogień pojawił się przy instalacji technologicznej. Jeszcze przed przybyciem strażaków, pracownicy podjęli próbę ugaszenia pożaru, ale im się to nie udało. Zarządzono zatem ewakuację i załoga bezpiecznie opuściła halę.

- Stwierdzono pożar filtrów w instalacji wyciągowo-filtrującej gazów spawalniczych. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ugaszeniu pożaru przy pomocy jednego prądu z gaśnicy proszkowej przez ratowników zabezpieczonych w aparaty ochrony dróg oddechowych oraz usunięciu nadpalonych elementów z wnętrza szafy filtrującej. W następnej kolejności oddymiono halę produkcyjną, sprawdzono elementy instalacji przy pomocy kamery termowizyjnej oraz skontrolowano wszystkie pomieszczenia pod kątem obecności tlenku węgla - relacjonują strażacy.

(mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ