Piją "pod chmurką"

Straż Miejska kontroluje

Tylko w zeszłym roku strażnicy miejscy odnotowali 512 interwencji związanych ze spożywaniem alkoholu w miejscu publicznym. Większość z tych przypadków zarejestrowały kamery miejskiego monitoringu.

 

Interwencji dotyczących zakłócania porządku publicznego przez grupy osób spożywających alkohol strażnicy miejscy mieli w 2017 r. ponad pół tysiąca. Mimo że takie przypadki kończą się nałożeniem mandatów karnych, to amatorów picia napojów wyskokowych na świeżym powietrzu nie brakuje. Wiele z tych przypadków zarejestrowały kamery miejskiego monitoringu.

- Niczym przyjemnym dla każdego z nas, jest konieczność obserwowania nagannych zachowań osób spożywających alkohol, wokół których jest mnóstwo porozrzucanych puszek i butelek po alkoholu, nierzadko głośno przeklinających, nie zważających na obecność innych osób. Równie przygnębiający jest widok nietrzeźwych osób, leżących na ławkach, klatkach schodowych czy skwerach. Osoby te muszą liczyć się ze szczególną represją, o czym "boleśnie" przekonało się kilku amatorów sobotniego "porannego picia" na terenie osiedla Murarska, gdzie świetnie spisuje się nasza kamera - relacjonują strażnicy.

(mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ