Tydzień Bibliotek "Nad Skałą"

W numerze

Tydzień Bibliotek "Nad Skałą"

Tegoroczna edycja obfitowała w wydarzenia kulturalne i edukacyjne dla dzieci i młodzieży.

Grupa sześciolatków z Przedszkola Miejskiego nr 13 odwiedziła bibliotekę 10 maja. Zwiedzili bibliotekę, zapoznali się z pracą bibliotekarzy oraz z zasadami korzystania z księgozbioru, także o poszanowaniu książki. Każdy z przedszkolaków otrzymał pamiątkowy dyplom i zakładkę, podczas pasowania i przyjęcia do grona czytelników biblioteki.

Placówkę odwiedzili również uczniowie kl. VI a ze Szkoły Podstawowej nr 10, którzy wzięli udział w warsztatach ekologicznych z elementami dramy. Wspólnie zastanowili się jak dbać o las i zachowywać się w nim bezpiecznie. Uczniowie tworzyli przedstawienia teatralne o tematyce ekologicznej, a za scenariusz posłużyły teksty zaczerpnięte z książki Małgorzaty Strzałkowskiej "Teatrzyki z morałami czyli rady nie od parady". Tego samego dnia, podczas zajęć plastyczno-literackich, dzieci szukały odpowiedzi na pytanie: "Jak radzić sobie z różnymi uczuciami?". Znaleźli ją w bajce "Zielona z zazdrości? Tym razem raczej brązowa". Zrobili też swoje portrety w fantazyjnych ramkach.

Obchody zakończono 15 maja lekcją biblioteczną, w której wzięli udział uczniowie klasy V b ze Szkoły Podstawowej nr 11. Temat związany był z 100. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. Tę trudną historyczną drogę poznali z wydawnictw, Internetu i innych zbiorów bibliotecznych.

(P. S.)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ