Wizyta w "Plastusiu"

W numerze

Wizyta w "Plastusiu"

Przedszkolaki ze "Słoneczka" odwiedziły Bibliotekę dla dzieci "Plastuś". Asumptem były Dni Książki i Dzień Bibliotekarza.

W "świat przygód", czyli do miasteczka, w którym wszyscy ludzie byli uśmiechnięci i szczęśliwi, ponieważ dzielili się "ciepłym i puchatym", opowieścią wprowadziła maluchy pani Madzia. Przedszkolaki dostały kawałeczki waty / "ciepłe i puchate"/ i dzieliły się między sobą, dostając również kawałek od obdarowanego, wraz z miłym słowem. Opowieść i zabawa przypomniały dzieciom, jak należy się zachowywać o odzywać, by nie robić sobie przykrości oraz jakich używać słów, aby wszyscy w koło byli uśmiechnięci i szczęśliwi.

Przedszkolaki poznały również zasady korzystania z biblioteki, same mogły testować obecny system informatyczny w wypożyczaniu książek. Oczywiście, podziękowały pani Madzi za wizytę i wspaniałą przygodę oraz złożyły życzenia z okazji Dnia Bibliotekarza. Książnice żegnały z upominkami, pięknymi zakładkami do książek, a pani wychowawczyni ze "Słoneczka"wypożyczyła dla dzieci książeczkę, którą przeczytała im zaraz po powrocie do przedszkola.

(az)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ