Z partnerską wizytą na Ukrainie

W numerze

Z partnerską wizytą na Ukrainie

Wicestarosta Marek Pawłowski z przewodniczącym Rady Powiatu Tomaszem Margulą gościli z kilkudniową wizytą w zaprzyjaźnionym rejonie barskim na Ukrainie. Okazją do odwiedzin były Dni Kultury Polskiej w Barze.

XVII Dni Kultury Polskiej w Barze na Ukrainie zorganizowało Kulturalno - Oświatowe Stowarzyszenie Polaków na Ukrainie i rejon barski w dniach 10 - 13 maja br. Uroczystości odbyły się w miejscowym Domu Polskim, gdzie odbył się koncert będący przeglądem kulturalnego dorobku Polski i Ukrainy. Uczestników powitała dyrektor Domu Polskiego – Małgorzata Miedwiewiewa.

W związku z 250. rocznicą zawiązania Konfederacji Barskiej odsłonięto tablice pamiątkową na Domu Polskim, poświęconą pamięci uczestników zrywu w obronie niepodległości Rzeczypospolitej. Wicestarosta Marek Pawłowski z przewodniczącym Rady Powiatu Tomaszem Margulą złożyli kwiaty na polskiej mogile z 1920 roku znajdującej się na cmentarzu w Barze. Mieli również okazję poznać bliżej miasto, a o jego historyczno – architektonicznych walorach opowiadała m.in. dyrektor Ukraińskiego Państwowego Instytutu Dziedzictwa Kulturowego – Olga Plamienicka.

(zaz)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ