Szykują się remonty kolejnych dróg

Ogłoszono przetarg na wykonanie projektów robót

 

Urząd Miejski planuje wyremontować kolejne dwie ulice na terenie Starachowic. Chodzi o ul. Partyzantów oraz ul. Konstytucji 3 Maja oraz jej skrzyżowanie z ul. Radomską. Gmina ogłosiła już przetarg na wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowych tych inwestycji.

Władze miejskie szykują się do kolejnych poważnych inwestycji drogowych na terenie Starachowic. W planie jest remont ulicy Konstytucji 3 Maja oraz ul. Partyzantów, co z pewnością ucieszy kierowców, ale także pieszych. Gmina już szuka wykonawcy opracowania dokumentacji projektowo-kosztorysowej tych inwestycji.

Jak na razie nie znamy dokładnych szczegółów, bo całość postępowania jest na bardzo wczesnym etapie, ale w specyfikacji znalazł się zapis:"wymagane jest wykonanie (...) co najmniej dwóch dokumentacji projektowo-kosztorysowych dla budowy, przebudowy lub remontu drogi, chodnika, placu parkingowego lub ścieżki rowerowej". Możemy się zatem spodziewać, że planowana modernizacja będzie miała bardzo szeroki zakres. W tej chwili jest za wcześnie, aby podać nawet przybliżoną datę rozpoczęcia inwestycji.

To samo zamówienie zawiera również "opracowanie dokumentacji projektowo – kosztorysowej przebudowy skrzyżowania ulicy Konstytucji 3 Maja z ulicą Radomską – projekt". Również i w tym przypadku nie znamy jeszcze szczegółów, ale niewykluczone, że w miejscu obecnego skrzyżowania mogłoby powstać rondo, jednak nie jest to potwierdzona informacja.

(mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ