Wokalistki Studia Piosenki w złocie

SCK

W numerze

Wokalistki Studia Piosenki w złocie

SCK

Międzynarodowy Festiwal Piosenki bez Granic "Golden Voice" w Jędrzejowie też był szczęśliwym dla solistek Studia Piosenki Starachowickiego Centrum Kultury i ich instruktora - Miłosza Weimanna.

Kilkudziesięciu solistów i zespołów wokalnych z Polski, Estonii i Białorusi wzięło udział w I edycji Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Bez Granic "Golden Voice", w Jędrzejowie. Oceniało ich jury w składzie: Wiesław Andrzejewski - autor piosenek dla dzieci i młodzieży, reżyser koncertów i widowisk muzycznych; Zbigniew Man - wokalista i lider zespołu "Roan", kompozytor i aranżer, realizator dźwięku; Nikolai Rodionow - muzyk, instruktor wokalny, animator młodej estrady na Białorusi; Wojciech Stachurski - autor, kompozytor i producent muzyczny, lider zespołu "U Ojca" oraz Ireneusz Ślusarczyk - wokalista, twórca i animator kultury, instruktor teatralny.

Wokalistki ze Studia Piosenki Starachowickiego Centrum Kultury: Lena Tuźnik, Julia Dudek i Marta Miller, świetnie poradziły sobie w międzynarodowym konkursie i przywiozły aż potrójne złoto. Lena wyśpiewała I miejsce w kategorii 7 - 12 lat, a Julia i Marta w kategorii 16-21 lat. Dziewczynki mają już na swoim koncie wiele nagród, a przed nimi udział w międzynarodowym przeglądzie w Suwałkach i w Ogólnopolskim Festiwalu w Ostrowie Wielkopolskim.

(P. S.)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ